| christine99 a întrebat:

O facultate din domeniu business te face un antreprenor mai bun?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai simțul afacerilor, o facultate îți deschide noi orizonturi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O facultate nu te face nimic.
Antreprenoriatul esențial e cel uman, nu cel din formule și cărți.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca erai deja un antreprenor departe de faliment, da, e un punc in plus.
Dar o facultate din asta de sant, nu te face din mucos, om de afaceri. Iesi un mucos mai batran, dar tot mucos.

| Nirvanaaa a răspuns:

Inveti cateva trucuri, ca sa nu fii fraierit asa usor.E buna si ea la ceva.

| Yurisa a răspuns:

Crezi ca lui Ricardo de la colț de la bar i-a trebuit facultate sa aiba afacere buna? laughing