| mODIN a întrebat:

O intrebare pentru barbati si baieti, indiferent de varsta. E vreunul din voi care sa nu fie intens complexat de ceva? Sau e o parte naturala a experientei masculine sa te simti, din anumite puncte specifice de vedere, ca ultimul om?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E o trăsătură genetica,complexe de mărimea penisului,înălțimi,bogăției,astea ajuta la reproducere iar voi aveți cu fundul,sânii,parul,celulita,înălțimea,e cv normal și să nu fim ipocriti că nu contează nimic,numai visați la idealisme, contează înălțimea,penisul, fundul, a fii gras, a fii urat, preferam idealismul că suntem ipocriti

| doctorandus a răspuns:

Hmm... punctul de vedere al lui C.G. Jung (cel care a inventat conceptul de complex) este ca daca lecuiesti pe cineva de complexe, ala devine o leguma.

| mODIN explică (pentru doctorandus):

Acum, daca e sa intram in detalii tehnice, pentru Jung un "complex" inseamna o bucata a personalitatii care a fost rupta de restul Ego-ului si se dezvolta separat si trebuie "reintegrata" pentru o dezvoltare sanatoasa. Nu-mi amintesc sa fi sustinu vreodata ca devi "leguma" daca scapi de complexe.

| mastadont a răspuns:

Complexele nu țin de gen ci de personalitate. Eu am reușit să scap de complexe prin introspecție, viața e mult mai frumoasă fără ele. Cunosc destui bărbați care par a nu avea nici un complex deci este posibil și chiar de dorit să le eliminăm.

| StoicAnalysis a răspuns:

Cu totii am fost complexati cred ca si intens, mai ales la adolescenta, cand hormonii si emotiile atingeau cote maxime. Cine zice ca nu, minte sau nu stie. Insa cu siguranta a fost complexat intr-o perioada din viata lui.

Dar daca vorbesti despre momentul acesta, eu unul, am depasit toate complexele. Cine nu ma place, poate foarte bine sa-si vada de drum. Dupa ce treci de anumite incercari in viata si experimentezi anumite greutati, complexele o sa ti se para ceva foarte stupid. Ce rost are sa-ti faci griji despre cum arati sau despre cum te vad ceilalti oameni, daca tu ai supravietuit sau chiar ai iesit invingator din niste situatii complicate in viata?

| Giulia911 a răspuns:

Nu ai de ce sa fi complexat, fiecare om e unic si minunat în felul lui, atât timp cât nu faci rau intenționat nimănui.

| RAY a răspuns (pentru Giulia911):

Vrajeala,nu e minunat, uni sunt

| Giulia911 a răspuns (pentru RAY):

Toți suntem

| RAY a răspuns (pentru Giulia911):

)))) suntem minunați de fraieri, 6 miliarde capitalizează doar 19% din averea lumi

| Torrpi a răspuns:

De ce as fi complexat de ceva? Si mai vrei si intens. Nu.