| lily09 a întrebat:

O minciuna cat de mica scoate adevarul la iveala. Fals sau Adevarat?

Răspuns Câştigător
| Betty18 a răspuns:

Este adevArat in mare parte dar acum depinde si cat de desteapta e persoana pe care incerci sa o minti pentru a afla adevarultongue

succes

7 răspunsuri:
| papatukjatlekjulk a răspuns:

Adevarat. Sunt complet de acord!
De exemplu o mica tradare de a unui amic scoate la iveala multe...multe, astfel incat sa realizezi ca nu e un amic pentru care trebuie sa faci sacrificii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca acel adevar doare, nu cred ca este musai sa fie stiut.

| adrianhasde a răspuns:

Da adevarat nu exista minciuna perfecta.

| juniper a răspuns:

Da, cu siguranta da.

| lily09 explică:

Scz... dar nu cred ca mi-ati inteles intrebarea...eu ziceam ca...cu o minciuna spusa cand trebuie poti descoperi adevarul.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Este perfect adevarat, dar depinde de situatie.

| zerozero a răspuns:

Depinde. In multe cazuri nu... Depinde cat de "frumos" sti sa minti! happy