| Pamflezistul a întrebat:

O nazbatie din liceu, sexi, jucausa si pe rima... de descretit fruntile... va pasioneaza? Iaca: http://www.alinfarcas.ro/2010/02/16/mea-vulva/ :)

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Mea culpa vru sa zica, dar se pare c-a uitat, a zis si ea saracuta, ce i-a mai trecut prin cap.
Blonda pare sa fi fost si dictonul i-a fost zis, ca la "vulve" are sanasa, ca sa mai castige un pic.
Despre "flori" cu aspect de "vulve", multi nenici au povestit, cand au dat sa scoat-o vorba, pe limba lor au pierit.
Pamfletul tau mi-a placut, sper ca ce am scris eu corespunde in linie "melodica", cu ce ai compus tu. Unde nu-i cap vai de picioare se zice, restul se subintelege.

5 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Multumesc pentru aprecieri, dar sunt situatii cand intr-adevar, imi este destul de usor sa scriu poezii tematice, alteori insa stau blanda, si ma exprim mai bine-n proza.
Acestea sunt un fel de gaguri si sunt simpatice.
Un bun sfarsit de saptamana.

| Hmmmm a răspuns:

E f tarelaughing)
m-ai facut sa radlove strucklaughingmersikiss chiar aveam nevoiebig grin

| mircea a răspuns:

Ce sa-i faci? Pasarica la putere, adica sus, adica pe podium, adica la tabla, adica pe catedra, nu? Ca uneori doar cu lauri se mai acopera...ca sa nu fie evidenta. Adica tot cu un fel de frunze.

| Adina_4189 a răspuns:

E tare!

| Pamflezistul explică:

Adina, Izabela... merci! Bucuros ca v-am distrat. happy

Mariana - Bravos pentru versuri. Mai bune nici ca existau.winking

Mircea - Lauri, balauri... de la pasarica la pasarica. Traiasca! happy Adica tot un fel de frunze, da` mestecate.