| Ðσℓℓɴιηנα a întrebat:

O prietena de-a mea a vorbit cu profa de fizica despre burse. m-a dat pe mine exemplu ca pot lua o bursa. dar eu tot ma intreb: Daca din clasa a II-a am tot participat la un concurs de pictat icoane pe sticla si de atunci pana in prezent am avut participare in fiecare an cu premiul I la nationala pot obtine bursa?

3 răspunsuri:
| GabitaBm a răspuns:

Bursa se da pentru studii, nu pentru concursuri. adica daca ai note peste 9 9, 50 in general.Acuma depinde si despre ce fel de bursa vorbea prietena ta

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru GabitaBm):

Pardon am scris eu gresit era Olimpiada pentru Mestesuguri Artistice Traditionale happy

| GabitaBm a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Aaa pai in cazul asta da. poti lua o bursa in domeniu asta, daca exista big grin