| AdelaPopescu a întrebat:

O prietena de-a mea are o problema. Ea este o tipa frumoasa si atragatoare dar are un handicap la o mana(3 degete mai scurte). In relatiile care le-a avut nu a avut probleme din cauza asta. Dar vrea sa afle mai multe opinii. Si m-a rugat pe mine sa postez. Cand avea 9 ani, in tabara a tinut o fetita de mana (cu acea mana.) si fetita i-a spus ca se simte ciudat. E singura oara cand ea isi aminteste sa ii fi spus cineva acest lucru. Se gandeste sa nu cumva sa se simta si acum, oameni maturi, ciudat in prezenta ei si sa nu poata spuna asta din politete. Are o proteza dar nu o poarta tot timpul. E o tipa frumoasa, dar se gandeste sa nu ii eclipseze acest handicap frumusetea si calitatile. Eu i-am explicat ca doar oamenii cu deficiente mentale pot gandi asa si o pot exlude din aceasta cauza, cei inteligenti nu vor avea nici o problema. Totusi intrebarea e ( pentru baieti ): V-ati putea indragosti, a-ti putea simti iubire si pasiune sau atractie puternica pentru o tipa cu acest defect la mana, fara sa va simtiti ciudat, daca tipa are calitati care compenseaza, e inteligenta si frumoasa? Dorim raspunsuri sincere. Ati putea-o privi la fel ca pe alte fete fara handicap, fara sa conteze asta?

Răspuns Câştigător
| Nightfall a răspuns:

Exista, fara indoiala si baieti care ar fi impiedicati chiar si numai de defectul acesta, insa acestia sunt cei care nu au habar sa iubeasca, asa ca dupa ei e oricum inutil sa ii para rau, fiindca nu pierde nimic. Spune-i prietenei tale ca daca isi doreste sa fie iubita, defectul acesta nu inseamna nimic, fiindca atunci cand va avea parte de dragostea adevarata a unei persoane, in ochii acesteia ea va perfecta si toti ceilalti cu deficiente. Mult succes!

6 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Daca pentru atat e complexata sa se caute la un psiholog...Asta nu e un handicap si nu ar trebui sa se osandeasca singura! Sunt altii cu handicapuri grave care nu au nici o problema si noi cei din jurul lor ii admiram si ii respectam pentru ce fac si pentru dorinta si pofta lor de viata! Doar cei inculti ar putea sa excluda un astfel de om din viata lor! Spune-i sa stea linistita isi va gasi jumatatea cu siguranta!

| cristianorudi7 a răspuns:

Cred ca daca este frumoasa si are alte calitati pozitive pe langa defectul ala, dc nu? funda?

| Диана a răspuns:

''Calităţi pozitive''...

| KoWalSky a răspuns:

Atat timp cat este frumoasa, nu vad de ce nu as putea avea o relatie cu ea, totusi depinde si cum arata, daca tu zici ca e frumoasa nu toti sunt de aceeasi parere.

| AdelaPopescu explică:

Nu zic numai eu, multi zic ca-i frumoasa.

| AdelaPopescu explică:

Apoi sunt oameni care si daca ai un cosh in frunte sau un nas mai stramb nu le convine.aceia sunt de fapt frustrati si bolnavi, dar nu avem treaba cu aceia. Fata asta are nevoie de un baiat deosebit si inteligent.