| RazzMTB a întrebat:

O sa aflam vreodata daca exista sau nu divinitate obiectiva?

3 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Niciodata. Divinul nu tine de domeniul obiectivitatii.

| Theo94 a răspuns:

Nu stiu, dar nu cred ca exista o entitate creatoare a universului, etc. asa cum ne invata marile religii ale lumii. Daca exista ceva este cu mult diferit fata de ce isi imagineaza religiosii.
Probabil oamenii au inventat religiile ca sa isi explice diverse fenomene naturale cum ar fi cele referitoare le clima, viata, moarte, vulcani, cutreme, eclipse, cum a aparut lumea, cum se va sfarsi, stele cazatoare, comete, altele mai dubioase care in mare parte sunt necunoscute si azi.