| razadeluna a întrebat:

O sa cumparati noua serie de carti de Jules Verne, ce apare acum cu ziarul Adevarul?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu pentru ca am citit majoritatea cartilor, nu imi permit momentan si oricum nu am timp.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Am aceasta serie de cand erau copii mei mici. Este bine sa le ai daca esti adolescenta. Toate acele creatii tehnologice din carti sunt realitate de mult. Cititul unei carti este inegalabil cu filmul sau cititul pe net. Traiesti aventurile prin propria imaginatie si nu vei uita usor ceea ce citesti. Asa ca, le poti cumpara, ramanand si copiilor tai.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Da, e bine sa ai multe carti si cand cauti ceva sa gasesti chiar la tine in biblioteca.happy

| anna01 a răspuns:

Nu, am cateva dintre carti si in plus cu 2 lei de la anticariat:-D, e mult mai ieftin plus permisul de la biblioteca.

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

Da ca mi-a cumpara tati si oricum st fffffff frum cartile de jules verne

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citi majoritatea cartilor care apar acum de Jules Verne, si am permis la biblioteca, deci daca apare ceva nou, ma duc la biblioteca. Acolo gasesc oricewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as avea finante da! Am seria veche, din anii copilariei si as fi vrut sa o completez, dar asa ramane sa merg la biblioteca.

| B.A. a răspuns:

Nu. Am permis la biblioteca judeteana. Acolo pot sa-si faca permis cu doar 5 lei pe an toti oamenii. E mai avantajos sa faci asta si poti sa iei ce carte vrei tu.Nu ai spus nimic de fundita dar intreb eu:nu dai?