| anonim_4396 a întrebat:

Oamenii au ales animalele în locul oamenilor deoarece nu s-au simțit iubiți și apreciați de ei?

3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Oamenii aleg animalele pentru că animalele nu le refuza afecțiunea și o returnează necondiționat.

E mult mai simplu. Nu trebuie sa te gândești la compatibilitate, la planuri de viitor, nu ai pretenția de la animal să aibă o cariera, să nu stea cu părinții, să fie inteligent, puternic, încrezător, un bun ascultător, să te înțeleagă din priviri, să te consoleze și să nu se supere când faci crize fără motiv.

Animalul trebuie doar sa fie acolo și să se bucure când ajungi tu acasă. E bine sa ai un animal, îți poate ușura singurătatea, te responsabilizează, dar poate fi și rau dacă renunți să încerci să cauți și să lucrezi la persoana ta, alegând metoda simplă și fără bătăi de cap.

| blackann a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.