| IngerPazitorr a întrebat:

Oamenilor...Ati luat-o razna?! Cum sa vina sfarsitul lumii?! Doar Atotputernicul stie cand va fi Marea Judecata.Cica la unii ca o sa fie inceputul unei noi ere.Eu cred ca lumea a innebunit!

15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sfarsitul calendarului mayas e interpretat gresit.Nu va fi pe 21 decembrie niciun sfarsit al lumii.Se sfarseste un vechi ciclu si se porneste un altul nou.Mayasii credeau ca inceputul unui ciclu nou aduce evolutie spirituala.Asta cred si eu.M-am documentat bine si am ajuns la concluzia ca si multi altii ca o sa fie multe schimbari ce o sa le resimtim in timp, la nivelul climatic, psihic, spiritual, astronomic etc.Deci Relax

| harciog a răspuns:

Am vrut sa spun despre apocalipsa si ca a aparut cu mii de ani inainte de epoca noastra dar necesita extrem de mult spatiu caci vroiam sa spun si despre mayasi si despre Antlantida si autorii care au scris despre toate, dar imi ia mult si, cum nu le am cu netul.nu sint sigur ca anii vor coincide decit cu aproximatie...

| Musique a răspuns:

Și tu la fel.

| Woodenpints91 a răspuns:

Cine-i atotputernicul ăsta despre care îmi vorbiţi toţi?
Am auzit că nu-s eu...

| Mădă0611 a răspuns:

Ce treaba are Chuck Norris cu ce cred unii?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E mai mult interes pentru lucruri exagerate. daca innebuneau cu adevarat, erau casele goale acum.

| Duucu a răspuns:

Imi creezi sila...

| мızυκı a răspuns:

Da, o să înceapă.
Era în care o să ajungem să fim controlați de mașinării și în final vom ajunge în starea în care n-o să mai existe nimic natural în jurul nostru, autodistrugându-ne
Asta o să fie.

P.S: Termină cu pupîncurismele astea cu Autotputernicul...mi se face greață

| ghtm a răspuns:

Ai dreptate. Cineva pentru toate filmele care apar primeste bani, iar oamenii cred in tot si scot vorbe. Pina acum niciodata oamenii nu au discutat atit de mult sfirsitul lumii, dar aceasta, acum fac si pe ceilalti sa creada...

| IngerPazitorr explică:

Oricum in unele tari e deja vineri (21.12.2012) si nu s-a intamplat nimica

| deya100 a răspuns:

Ai mare drepate! Multa lume a exagerat extrem de mult cu acesta bazaconie! Dar o sa vada ei maine cand nu o sa se intample nimic! laughing)
Numai Dumnezeu stie cand e sfarsitul lumii! happy

| IngerPazitorr explică (pentru deya100):

Mai ales ca unii s-au ascuns sub pamant laughing

| noneeeee a răspuns:

Care e intrebarea? laughing)

| harciog a răspuns (pentru noneeeee):

Daca cunosti, daca ai citit, daca te-a interesat cit de cit directia omenirii ai sa vezi ca nu-i vorba de nici o intrebare...

| Crissy_Crisulik_1994 a răspuns:

Da, astazi la scoala, colegii isi spuneau: Adio! Mi-a parut bine sa te cunosc! si alte bla, bla-uri de-astea fara sens, cica vom cadea intr-o groapa ce se va forma in pamant, sau o sa ne inecam, sau, ma rog, tot felul de prostii. Tare astept sa le vad fata cand ne reintalnim la anul.