| anonim_4396 a întrebat:

Oare ce bărbat sunt eu dacă atunci când văd ace (medicinale, seringi) ma ia cu leșin?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Niciodată nu am fost de acord cu afirmațiile de genul: "Nu ești bărbat dacă..." Și eu reacționez la fel când văd ace. Acum ce ar trebui să fac? Să mă consider femeie? E complet normal să ai o anumită fobie. Sper să treci peste ea.

| careestefazafrate a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Adică sa înțeleg că femeile sunt cele mai proaste? Frica face parte din natura umana, nu exista om, care să nu fie speriat de ceva anume.

| careestefazafrate a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Uite ca eu sunt femeie și nu îmi este frică de ace. A fii bărbat nu înseamă a fii automat și curajos.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru careestefazafrate):

Nu sunt misogin. Îți creezi impresii aiurea. Bineînțeles că orice om are o anumită frică indiferent de gen, însă cam ăsta este apelativul folosit atunci când un bărbat nu poate face ceva tipic bărbătesc, este numit "femeie", cel puțin așa fac persoanele ce mă înconjoară și ăsta mi-a fost cel mai la îndemână exemplu pe care am putut să îl dau.

| careestefazafrate a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Dacă ai impresia că o femeie nu este capabilă să facă ceea ce face un bărbat, atunci da ești misogin! Dar este okay, deoarece cui îi păsa de femei? bine ca sunteți voi mai buni, zici ca este o alegere să te naști femeie și crede-ma Dacă aș fi putut sa aleg cum să fiu, as fi fost acum bărbat, dar din păcate nu alegem noi cum să ne naștem și trebuie să suferim și să fim discriminați pentru ceva ce nu am ales noi. asta este lumea asta

| literallythesamebruh a răspuns (pentru careestefazafrate):

Nu te-a discriminat nimeni. Nici pe tine, dar nici pe altă femeie. Am spus eu că o femeie nu este capabilă să facă ceea ce face un bărbat? Eu m-am referit la chestia care se întâmplă în ziua de astăzi, că femeile sunt tratate cu inferioritate în societatea asta. Explorând internetul în fiecare zi văd mai mereu exemple ce susțin acest lucru, însă pe mine nu mă privește și nu aș fi în stare să tratez astfel o femeie, pentru că sunt conștient că sunt femei care fac de 10 ori mai multe decât un bărbat. Așa că nu mă poți numi misogin doar pentru că am făcut comparația de mai sus.

| ___XxwR a răspuns (pentru careestefazafrate):

Ia uite ce interesant. Aici esti victima discriminării si la alta întrebare esti rasitul/ rasista suprema?

| anonim_4396 explică (pentru ___XxwR):

Te-ai găsit sa vorbești după ce ți-am zis ca te plimbi cu o tigaie de mașină poluantă ( matiz) care scoate zgomote în mers, când eu cu bicicleta merg 110-120 km fără măcar să facă poc. Frustrat mai ești, băiatule!

| anonim_4396 explică (pentru ___XxwR):

Scuze, te-am confundat cu altcineva

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca bărbat ești bine. Când le vezi, închide ochii.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu-ti fa probleme si tatal meu lesina cand era tinar si trebuia sa mearga la spital.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e vorba de bărbăție aici. Ai doar sensibilitate la acele obiecte pentru că te duce cu gândul la spital care nu e un loc unde ai vrea sa ajungi. happy

| Miruna333 a răspuns:

Nu e vorba de barbatie, e fobia ta, dar poti trece peste asta cu ajutorul unui terapeut.

| careestefazafrate a răspuns:

Misogin

| Geass1 a răspuns:

Toxicitatea masculină e de vină pentru care societatea nu vede cu ochi buni un bărbat aflat în vulnerabilitate, de parcă sigur nu are temerile lui. Ești ok, doar ai grijă cu mentalitatea asta că e toxică și te poate răni.