| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce-mi place asa mult sa chiulesc?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omul este mamifer. Mamiferul nu e facut sa munceasca. Cu atat mai mult daca sta in doua picioare, o sa il doara mai repede rolling on the floor
Stii proverbul: meseria e bratara de aur in vitrina, si catusa pe incheietura. Daca nu ma crezi, intreaba pe oricine: ce prefera, sa ia bani mai multi stand, sau bani mai putin muncind?
Deci asta e situatia! Ne place sa chiulim pentru ca suntem genetic motivati.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mamica chiulangiilor asta sunt happy. genele mele cred ca fac bum-bum chiar acum. auzi ca cica n-ajut tara...ce m-am distrat la nenea ala happy
PS. tie nu trebuia sa-ti fie deja sters contul? te-au iertat doamnele? happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doamnele dorm probabil, ceea ce ma duc sa fac si eu chiar acum, dupa vreo 4 tequila sunseturi. E si maine o zi la fel de minunata sa mor, ca si azi rolling on the floor
Nu de alta, dar am muncit destul pe TPU, vreau sa mai chiulesc nitel. Va las pe voi sa faceti trafic laughing
PS. Ramane intre noi: Care e cel mai eficient mod de a te lasa de fumat sau de vreun drog? Sa refuze sa ti le mai vanda producatorul/dealer-ul rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

No atunci eu va zic Noapte buna si Somn usor la toti! big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu te-au mai sters cucoanele astea?! doar sa te sperie putin happy. au si ele distractiile lor happy. hai sa vezi ce scrisoare frumoasa mi-a scris una aici. m-a motivat toata big grin
PS. te-ai apucat sa instigi lumea? ai adunat o gramada de adepti. bravo tie! poate ma ajuti si pe mine s-o pun de-o revolutie la mine-n tara ca nu de alta dar poate ma-ntorc odata...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Unde ti-e scrisoarea, mylady? Da-o public, ce mai stai, ca doar vine de la o persoana publica rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aia mai de deasupra care-mi spune ca nu-mi place scoala ca am de-a face numai cu ratati... big grin. Dia007 (daca ma-ntelegi, ea e putin James Bond big grin)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aaa, Dia... iart-o, e studenta, traieste din bursa, n-are prieten sa o scoata in Regie prin cluburi, si capsorul o duce cam greu si trebuie sa invete intens ca ca ia note mari... si unde mai pui ca imi raspunsese mie, nu tie rolling on the floor
Ofticato, vrei sa tii alfa-male-ii doar pentru tine rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da mai sunt ofticoasa. se pare ca si asta-ti pompeaza adrenalina, nu numai pericolul. de frica sa nu-mi fie frica prefer sa ma oftic toata ziua pe studente nefe care se iau de masculii alfa (big grin) ai site-ului. vezi in ce lumina te pun mai?! si sa-i lase-n pace ca or sa oboseasca si se stie bine ca mie-mi plac multe orgasme deodata big grin. glumesc da? ca sa fim intelesi happy

16 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Eh, chiuleala de la munca e putin mai grava... nu muncim, nu ne putem astepta sa aiba tara asta ceva.

| anonim_4396 explică (pentru Mann02):

Stai linistit ca nu e tara in pericol. plus ca am voie prin lege 14 zile pe an. m-am documentat happy.

| Mann02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh happy ai cerut pareri big grin asta e parerea mea, legea oricum contribuie la astawinking

| MioaraParalescu a răspuns:

Asta e...nu iti place scoala si gata.De aceea iti place sa chiulesti doar nu de altceva.Sa iti spun un secret.Si mie imi place la fel ca tie! laughing

| anonim_4396 explică (pentru MioaraParalescu):

Bine ca eu chiulesc de la munca, dar tot aia e. aceeasi Marie cu alta palarie... happy. numai ca la noi se cheama ca suni bolnav (sac-sac). happy

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Pentru ca scapi de ore laughing
Deci... cand mai chiulim? smug

| Dia007 a răspuns:

Pentru ca nimeni nu e motivat in viata ta sa iti arate si partea buna a lucrurilor cand e vorba de a invata si a merge la scoala. Iti trebuie un grup de amici care sa iubeasca scoala si iti vei face alta parere, vei privi altfel lucrurile. E evident mai usor sa nu faci nimic decat sa fii cel mai bun sau sa fii printre cei care invata si isi dau silinta. De ce cred eu ca iti place sa chiulesti? e pentru ca ai amici ratati sociali si nu se integreaza in colectivitatea scolara. Pentru ca singurul lucru rapid de a-si antrena adrenalina e sa faca ceva care iese din tipar, iar tu esti cel care urmeaza turma.
Test: fa exact opusul a ceea ce faci si nu e bine, chiar daca nu iti place. Prin alte cuvinte, mergi la scoala chiar daca nu iti place, chiar daca risti sa iei o nota mica si nu doar un absent. Fa lucrurile cele mai complicate si nu le alege pe cele simple. Ta un test in care concurezi cu tine, cu partea aia a ta care vrea sa chiuleascawinking Eu spun ca se merita. In liceu eram cap de lista la absente pe scoala si am facut testul asta si fiind si o capoasa, m-am tinut de test. Rezultatul? Acum sunt la facultate, si am numai de 9 si 10 happy eu spun ca se merita. In tot chinul pe care il incerci pe parcursul testului, am sa realizezi in final cat de incredibila e scoala (inca o data, am fost cap de lista la chiul, deci stiu ce spun)
Spor la testul contra tine hihihi happy sper sa il faci si undeva peste un an sa ne spui la ce ai ajuns, daca ai fost tare si ai continuat sau ai fost slab si ai renuntat. Ne mai auzim

| ToKen a răspuns:

Tuturor ne place sa chiulim, nu este nimic anormal. big grin