| anonim_4396 a întrebat:

Oare la ce ar folosi frumusetea si inteligenta unei fete in viata daca simte ca nu are parte de ceea ce isi doreste cel mai mult:liniste sufleteasca, o fam normala, vise idealuri...

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Frumusetea si inteligenta sunt vestminte ale unui suflet. De obicei multi daca vedem un ambalaj urat nu cumparam produsul, chiar daca uneori o facem inconstient. O persoana frumoasa si inteligenta primeste mai multe sanse in viata. Trebuie sa profite de una din ele pentru a gasi si aceea liniste sufleteasca.

9 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Oamenii îşi doresc întotdeauna ceea ce nu au şi nu par niciodată mulţumiţi de ceea ce li s-a dat. Să nu minimalizăm importanţa lor, probabil ai fi şi mai deprimată dacă ţi-ar lipsi din inventar...Frumuseţe+inteligenţă=un avantaj de netăgăduit dacă ştii să le pui în valoare, te pot ajuta să-ţi creezi viaţa pe care ţi-o doreşti, continuă să visezi, să faci planuri şi să speri...

mira
| mira a răspuns:

Cum nu are parte? Ea insasi trebuie sa-si faca partea. S-a nascut cu daruri alese.Trebuie sa fie hotarata, sa stie ce vrea si sa-si construiasca destinul.De fapt, care este problema ta, Elena? Poate exagerezi si ceri prea mult de la o etapa a vietii. Specifica tineretului de astazi, de dupa revolutie, este nerabdarea. Vrea totul acum.Nu se poate pentru toti. Voi luati drept modele doar exceptiile care au bani si putine calitati.

| Parintele a răspuns:

Le foloseste ca sa isi croiasca singura un drum in viata atunci cand va veni vremea.

| ɮʟօռɖɖα a răspuns:

O fata inteligenta mereu gaseste o cale.happy

| ingerash_1766 a răspuns:

Mie imi spune f multa lume ca sun frumoasa, si nici cu inteligenta nu stau de loc rau, deoarece imi place sa ma documentez despre cat mai multe lucruri, dar cateodata oamenii au o retinere, se simt flustrati de asemenea persoane, de aceea tind sa se rina mai la distanta.cu toate astea sunt foarte dezamagita, deoarece nu-mi doresc prea multe in viata, si totusi, nimic din ce imi doresc nu am.

| chris_7812 a răspuns:

Le foloseste sa iasa din inertie, sa stie ce vrea, si sa fie pragmatica, practica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un vis pentru a construi singura ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frumoase si inteligente raspunsuri! Multumesc tuturor!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te inteleg f bine ingeras, doar nu am postat intrebarea degeaba...Hai sa luptam in continuare, intr-un final sa putem vedea si rezultatul...