| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare oamenii vorbesc ceva si se gandesc la altceva? Adica cum e sa fi trist din cauza ca ai pierdut ceva si sa vorbesti in acel timp cu cineva despre afaceri? Oare tristetea pe care o porti in inima nu patrunde in cuvintele despre afaceri?

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Depine cât de mult te laşi influenţat de acele sentimente de tristeţe. Şi, nouă, ca oameni ne este imposibil de multe ori să reuşim să ne stăpânim emoţiile, iar cel care reuşeşte să nu îşi arate tristeţea în momentul conversaţiilor reuşeşte să aibă o bună stăpânire de sine! Întrebarea e dacă alegerile pe care le facem le ducem cu demnitate sau le lăsăm să ne întunece gândurile şi/sau simţurile!