| aandreea27 a întrebat:

Oare vom reusi sa mai iubim dupa o deceptie in dragoste?
Oare vom reusi sa ne daruim trup si suflet, sa ne dorim un viitor cu altcineva?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta reusesti. Eu am trecut prin destule si de fiecare data am gasit in mine putere unde nici nu imi imaginam ca exista si am reusit sa merg mai departe. Important e sa realizezi dupa o relatie motivul despartirii. Trebuie sa iti dai seama unde ai gresit tu si unde partenerul. Nu trebuie neaparat sa acuzi partenerul cum nici doar pe tine. Trebuie sa te gandesti ca daca erati meniti sa fiti impreuna asa era. Incearca sa te detasezi emotional de relatia ce a trecut. Nu trebuie sa uiti momentele frumoase dintr-o relatie, ba chiar trebuie sa ti le amintesti pentru ca atunci lucrurile au mers. Trebuie sa intelegi de ce atunci a mers si in alte cazuri nu. Nu poti merge mai departe decat cand nu urasti partenerul si nu te urasti nici pe tine. Trebuie sa iti doresti o schimbare pentru a avea mai multe sanse data viitoare.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Bineinteles.Asta e diferenta dintre invinsi si invigatori.Primii fac din tantar armasar si cred ca problemele lor nu au solutii, se trantesc la pamant si incep sa isi planga de mila.Pe cand ultimii dau dovada de curaj, de speranta, de un caracter puternic si merg mai departe si cred in oameni care poate i-au dezamagit de multe ori.Asta inseamna sa fi luptatorwinking

| Silvia a răspuns:

Da,vom reusii si da,vom putea.Nu are rost sa traiesti in trecut sau sa suferi prea mult dupa cineva.

| Silvia a răspuns:

Da, vom reusii si da, vom putea.Nu are rost sa traiesti in trecut sau sa suferi prea mult dupa cineva.

| valy a răspuns:

Doar sa te minti ca iubesti alta persoana.sau ai putea dar niciodata nu vei reusi sa iubesti ca pe prima dragoste.prima dragoste nu se uita niciodatawinking

| valy a răspuns:

Doar sa te minti ca iubesti alta persoana.sau ai putea dar niciodata nu vei reusi sa iubesti ca pe prima dragoste.prima dragoste nu se uita niciodatawinking

| Decebal a răspuns:

Desigur vei reusi! Tu nu esti prima si ultima care a avut deceptii in dragoste. Cat traim -iubim! Toti oamenii gresesc, dar dragostea e o arta! Traieste -iubeste si fii fericta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca iubirea e vesnic nemuritoare, dar nu iubirea pentru o anumita persoana.
Iubirea este infinita, un univers magic, colorat de ingeri. Iar dupa o deceptie in dragoste, nu-ti vei incarca sufletul cu ura, sigur vei avea curajul si puterea sa iubesti din nou, si o vei face si mai frumos, cu mai multa daruire.
Si totusi exista iubire/ Si totusi exista blestem/ Dau lumii, dau lumii de stire/ Am curaj, iubesc si ma tem.winking
Iubiti-va mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Cand esti implicat in problema, uiti de unele date si te pierzi in rezolvarea ei. Atunci cand ti-o rezolva altcineva sau se rezolva de la sine, vezi lucrurile limpede si iti vei da seama unde gresestiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocma trec printr-o astfel de situatie, e ff greu, plang toata ziua, cred ca nu o sa treaca niciodata crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec acum prin asa ceva, nu te poti ajuta decatv tu spunandu ti :trebuie sa trec peste, trebuie sa mi revin, nu a fost sa fie. te asteapta ceva mai bun