| morenaRox a întrebat:

Observ ca incep sa se creeze conturi "fake" pe seama unor utilizatori de exemplu Brigaela, Elianna si probabil mai sunt si altele.Intrebarea este ce putem face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi? Nimic. Doar să nu îi încurajăm prin răspunsuri la întrebări, dar asta e inevitabil. Site-ul ar trebui să verifice IP-urile pentru a bana conturile originale şi să interzică postarea ca anonim, printre altele.

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Te rog sa-mi explici pe privat despre ce vorbesti, ca nu exista alt utilizator cu numele meu!

| Silvia a răspuns:

Uite o altă Elianna : http://www.tpu.ro/utilizator/acirs
Noi nu putem face nimic, decât să recunoaştem originalii:)). Cel mai simplu e să ne uităm la profilul lor atunci când vrem să ştim dacă e o copie sau nu.

| Razvan a răspuns:

Nimic.Sunt fani. Eventual, le dai autografe

Elianna
| Elianna a răspuns:

@onutzu: nu sunt fani, sunt hackeri! Daca vedeai ce intrebari punea in gura noastra nu-ti mai ardea de nimic! Am sesizat problema la admini, conturile pirat au fost sterse, dar acest hacker a mai facut asa ceva si cu altii si probabil ca va mai face, daca conducerea nu va gasi o modalitate sa-l opreasca! Si puteti fi oricare in locul meu sau al Brigaelei si sa puneti intrebari tampite pe site de sa ajungeti de rasul lumii! Ce am "zis" eu, mai e cum mai e, dar ce a "zis" Brigaela... te lasa cu gura cascata! Ce putem face noi este ca atunci cand observam un asemenea eveniment neplacut sa raportam intrebarea cu pricina, sa n-o mai vada si altii si sa anuntam originalul! Acesta va sti cum sa-si apere pielea!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tind să cred că unii care nu au ce face crează "mituri false"!
Se zvonește prin sat că mai sunt și alții care au mai multe conturi!
O lume plină de mister.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un singur user (fostul Grigore si Apo) care are numeroase conturi: cele false pe numele noastre, precum si conturile care pun intrebari stupide si vulgare despre sex: Farainhibiti, Mariaioana, Elasexygagica, Madalina1, JustLookingAround.
El vrea, pe de o parte, sa poarte siteul in derizoriu, sa poata cita apoi: uitati cu ce se ocupa TPU, numai astfel de intrebari sunt acolo, iar pe de alta parte, sa ne raneasca pe noi si, eventual, sa ne faca sa plecam de pe site.
Norocul nostru este ca aceasta persoana are un coeficient de inteligenta destul de scazut si foarte putina imaginatie. Nu reuseste decat sa produca un miros urat, fara sa faca cu adevarat rau.
Elianna, nu te lasa afectata de acest adolescent care isi exprima frustrarile pe site. Cea mai urata insusire pe lumea asta este rautatea dublata de prostie. Si omul o are. Dar va disparea daca nu este bagat in seama.
Fac un apel la ceilalti utilizatori: daca vedeti intrebari si raspunsuri absurde, dincolo de obisnuitul siteului, nu le bagati in seama. Eventual raportati-le ca sa nu-i mai incurce si pe altii. Si filtrati cu atentie informatiile obtinute. M-am bucurat sa vad ca mai totii userii au sesizat repede ca acel nick (cu poza mea) nu-mi apartinea. Era de fapt logic ca un om cu inteligenta normala sa nu creada aberatiile unuia cu intelect liminal. Asta este norocul nostru, ca suntem cam toti peste mintea acestui om si nu are cum sa invinga asta.