| Pamflezistul a întrebat:

- Oglindă, oglinjoară,
ce stai pe policioară…
Să-mi spui… cine e primul-n
frumuseţe morală?

Cititi aici http://www.alinfarcas.ro/2009/09/08/oprescu-n-oglinjoara / ce i-a raspuns oglinda lui Sorin Oprescu?

Răspuns Câştigător
| laly_7166 a răspuns:

Douaj de miloane? aia`i putin patroane.de intrii in politica trebuie sa-nvetzi numaratoarea si cum aia`i fara sfarsit la furat sunteti de neoprit.si mai e un secret: cand e vb de voi n`aveti buget.cand e vb de muncitori, incepeti sa va plangeti si ziceti k n`veti bani nici de-un metrou.asa e in politica, dar fi moral primare.ca secretul e maaare si de nimeni nu te-o afla o sa fii primul la moralitate-n tara ta!

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

laughing Nu ca m-as pricepe la politica, dar cam asa pare a fi.

| MissCamelia a răspuns:

- Acum… fără eroare
te-anunţ, cu supărare,
că-s mai morali patroane…
vreo douăj de milioane!

| dany_4018 a răspuns:

Nu ma pricep la politica dar nimeni nu are frumusetea morala decat a hotiei atat