| BackAgain a întrebat:

Ok, deci intrebarile astea nu vin de la mine, ci de la niste prieteni (Radu si Claudia) care doresc sa se casatoreasca. Dupa cum se stie, la nunta se fura mireasa apoi se negociaza pentru ea, rezultand in primul rand cu cate o declaratie de dragoste. Eu cred ca ar trebui sa spuna fiecare ce simte, dar daca au insistat sa intreb...
Ce dedicatii de dragoste stiti - auzite sau inventate - atat pentru femei cat si pentru barbati?
Cele mai frumoase dedicatii primesc fundita! Si multumiri din partea Claudiei si a lui Radu big grin

3 răspunsuri:
| MajorAsshole a răspuns:

Mda... raspunsul meu o sa fie nefolositor, dar nu pot sa ma abtin.
La noi, in zona Brasovului, nu te pune nimeni sa faci declaratii de dragoste la nunta. Exista cazuri, dar rare. Si am fost la multe nunti, pentru ca imi plac.

Cat despre declaratiile de dragoste, pot sa-ti spun ca sunt niste kitch- uri. Nu inteleg de ce sa iti "exprimi dragostea" in fata atator oameni, din moment ce, daca doi tineri se iubesc intr-adevar, se vede pe ei, se vede dupa felul cum se comporta unul cu altul, etc. Serios, mi se par o prostie declaratiile si daca la nunta mea ma pune cineva sa fac asa ceva, cred ca il dau afara in suturi.

| aLLezicicanuseo a răspuns:

Vreau sa fii aici, langa mine, pentru todeauna...eternitate e putin zis...nu cred
ca as putea rezista fara tine, cel putin nu acum, cand tu insemni totul. poate
ca atunci cand nu te cunosteam, as fi putut rezista fara iubire, fara tine.
dar acum ca te-am cunoscut, vreau sa nu pleci niciodata...sa stai aici langa
mine, sa ma protejezi si sa ma iubesti... iubeste-ma slubim, iubeste-ma inocent,
iubeste-ma cu pasiune, iubeste-ma dumnezeieste! pentru ca si eu te iubesc
love struck

| aLLezicicanuseo a răspuns:

Sper sa-ti fie de ajutor