| RAY a întrebat:

Ordonati care credeti ca sunt nevoile esentiale ale dvs?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1. Serviciul roata sa se invarta si volanul dat peste cap
2. Banii ies ca apa de la izvor curati munciti cu picioarele si mainile, ore nocturne si alte nebunii
3. Masina va urma dupa ce rezolv locuinta tot asa ceva de calitate 3 usi obligatoriu si tractiune spate
4. Imi traiesc viata la maxim ah si o pisicuta abandonata vreau sa o duc la veterinar apoi ii ofer un acoperis la mine in casa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sex, mancare, somn, adrenalina

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... daca ai da si o lista cu ele, sa avem de unde sa alege, ar fi mai usor, asa am da note in functie de ce este acolo. Ca asa, pentru oricine pot sa existe perspective diferite de nevoi esentiale.
Deci practic am face doua ordonari big grin

Dar o sa ma rezum la piramida lui Maslow, si ar fi cam ca acolo. Mai putin partea cu dezvoltarea persoanala, as pune-o undeva pe locul 3, dupa cele fiziologice si de apartenenta. Cea cu siguranta... iar depinde de fiecare, deci o las dupa big grin

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Pentru tine motanel ce este esential, asta vreau sa stiu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Pai in primul rand, evident ca cele fiziologice. Dupa... dependenta de creier, nevoia de a fi constient, ca daca nu sunt... nu ma pot bucura cu adevarat de nimic dupa.

Si cum bucuria si fericirea intr-o viata, este in mare... sensul, fara primele, nu s-ar putea produce.

Dar tu?

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Incerc sa dau un sens,scop existentei mele,in ultimul an am bagat bani in sanatate,haine,tehnologie,alimentatie sanatoasa, carti, mi-am facut si abonament pe scribd, desigur ca mereu vreau sa invat ceva si sa evoluez in cariera, doar ca de sex nu am parte, nici de iubire

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Am vazut ca ai evoluat foarte frumos in ultimul timp, este de apreciat. Te-ai facut mult mai matur.

O sa vina si partea aia, mai este putin big grin Totul vine incet si in timp.

| Mosotti a răspuns:

1 - Distractia adica tot ce e activitate placuta mie
2 - Mancarea
3 - Sexul

| Freya1 a răspuns:

Sanatate,iubire,bani.

Răspuns utilizator avertizat