| Vizitiul a întrebat:

Pacienta, inteligenta sau ambele in egala masura?
Ce perspectiva aveti, care dintre aceste caracteristici este primordiala? Argumentati.

5 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Inteligenţa, bineînţeles.Calmul,răbdarea nu mi se par calităţi ieşite din comun, mai ales că nici nu excelez la capitolul ăsta, n-am fost înzestrată cu prea multă pacienţă dar nici nu-i duc lipsa...

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Se zice "răbdător ca un bou". Implică inteligenţa? Oricum, prefer un tip inteligent şi coleric decât un bou răbdător...

| Vizitiul explică:

Ma tot gandesc, oare, pacienta nu implica inteligenta?

| Vizitiul explică:

Orice persoana poate fi colerica, cei temperati sunt putini.

| chrystyna a răspuns:

Inteligenta e primordiala. Daca o ai pe asta, stii si cand trebuie sa fii pacienta.Nu vad ceva bun in a fi pacienta tot timpul.Inteligenta insa, te poate ajuta mereu. Daca esti chiar destul de inteligent/a, poti face in asa fel incat de multe ori sa numai fie nevoie si de pacienta.