| dinamo a întrebat:

Pai am vazut ca multi sau ofensat cand am zis de ocultism sunt crestin si vreau sa aflu cat mai multe cei care chiar vor sa ma ajute va rog raspundeti!

4 răspunsuri:
| yadora a răspuns:

Sunt ofensati pentru ca ai depaseste situatia, iar o parere de la ei niciatat. Am mai respuns cuiva de acest aspect... exista site special de ezoterism si ocultism si de asemenea forumuri in care poti dezbate orice punt doresti si ti se va raspunde la absolut tot.Aici ...lasa de dorit!

| AlinutzaRouz a răspuns:

Da, cam asa e tot timpul, majoritatea oamenilor cand vad ca intrebi de magie sau alta credinta sar cu gura pe tine si zic ca esti satanist sau posedat sau mai stiu eu ce prostie( crede-ma am patit-o). Nu-i lua in seama.winking

| el3ctronizenT a răspuns:

Ocultismul este stiinta care pretinde ca ar cunoaste ceea ce este mai presus de experienta obisnuit.se numeste astfel deoarece el ar fi intemeietorul religiei, al filosofiei si al stiintei egiptene

nu lua in seama la cei ofensati... pentru ca sunt ignoranti. macar sa iti explice ei de ce cred ca un anumit lucru e nasol

| dinamo explică:

Ma gadesc!