| 1onur a întrebat:

Păi de ce? Dece au legalizat drogurile? https://ziarulromanesc.de/......roversata/ Pentru "binele" și "sănătatea" tinerilor și adolescenți lor? Nu ajunge că deja se obțin foarte ușor acum le mai și legalizează că și scop pentru ce? Săi nenorocească și mai rău? Săle distrugă sănătatea viața mult mai rău.dece atunicia mai există medici și spitale de reabilitare tinerilor care consumă marijuana droguri nu ajunge câte crime se întâmplă din cauza la marijuana și droguri de toate spețele nu ajunge câte crime și violuri se întâmplă din cauza la droguri și băutură la ce se mai legalizează prostile astea atuncia?

*Sau iară bagă vrăjeală că dacă consumă abuzivi le face rău și dacă consumă puțin nu le face nimic rău*

Deci până la urmă la ce mai există atâtea investiții de milioane de euro și spitale specializate pentru reabilitarea tinerilor adolescenți lor cu substanțe docive de le distrugem sănătatea și viața la ce mai sânt doctor ăia? Știți câți bani costă tratamentele acelea? O chirie pe o lună în România și o vacanță în Grecia atâția bani dai să-ți faci bine copilul să-l faci din nou om și deodată se trezesc conducători lumi sa legalizeze drogurile ca și scop ce? Dece? Pentru "binele" tinerilor? pentru binele "generație"ce va urma? Pentru "binele" oamenilor"?

Ei " nu-și dau seama" că PROSTIA ASTA LEGALIZATĂ va duce tineri adolescenți la mai multă Destrăbălare la mai multă Agresivitate la mai multă dușmânie între ei la certuri și scandale bătaie până ajung sa de înjunghie între ei și să-și de-a în cap unul altuia nu se întâmplă destule din cauza la marijuana si drogurile care deja ajung cu enorm de mare ușurință pe manilor lor și săle consume mai ceva ca țigările și alte prosti...

Eu am înțeles asta prin legalizarea marijuanei în Europa. Că noi ca oamenii nu avem destui tineri Adolescenți Destrăbălați drogați bolnavi Agresivi Că nu avem destui criminali in societatea că nu avem destui pedofili în societate ca nu avem destui tineri adolescenți in închisori si penitenciare ca nu avem destui tineri si Adolescenți prin spitalele bolnavi cu fel si fel de bolii mintale grave... Nu ajunge că acești părinți și-au pierdut copii din cauza drogurilor la ce le mai și legalizează unde este bine pentru tineri în PROSTIA ASTA? Unde este bine pentru adolescenți in NEBUNIA ASTA LEGALIZATĂ ca și scop și intenție este să-i nenorocească mult mai rău decât este situația actuală între ei

Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

Din păcate nu doar minorii sunt prinși în capcana asta și maturii,e plina lumea de ei nu contează categoria de vârste,sunt și bătrâni care au acest obicei și o mulțime de fete și femei,până și judecătoarele sunt și ele unele care fac parte din lumea asta. Asta vor globaliștii o lume distrusă,bolnava,proasta și ușor de controlat,la fel și organizatia mondială a sănătății,sa fim bolnavi și să depindem de pastile toată viața! Cu drogurile e grav,cu păcănelele foarte grav,te duci grav drogat pierzi la păcănele sume imense și ajungi sa îți măcelărești familia,de la halucinațiile ce le provoacă drogurile tinerii de azi sunt criminalii de mâine! Așa este,in ziua de azi copiii nu prea mai știu ce e aia copilărie,decât să aibă drept reper interlopi,bătăuși, bombardieri,și să devină dealeri peste noapte.

Mă depășește oricum acest subiect,e grav ce se întâmplă,din cauza lipsei de credință se întâmplă atâtea nenoriciri,lumea nu mai crede in nimic, și-au pierdut valorile complet,nu mai suntem umani, zilnic e o competiție și război între oameni și o ura și disprețuite sfidătoare, nu mai știm ce e aia iubirea intrare semeni, suntem uitați de Dumnezeu de mult timp, suntem o cauza pierdută definitiv.

20 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Trăim într-o lume nebuna rău de tot,cei de moda vechi nu o să poată să se integreze și adapteze într-o generația ca asta de bețivi și de tripati, majoritatea tinerilor sunt consumatori e grav, situația e scăpa sub control. Așa este și cu păcănelele, distrug vieți, sunt la orice pas.

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Ce faci boss happy cum mai ești? Ești bine? Totul este bine?

Păi da dar tineri și Adolescenți mare majoritate începe din anturajele care mai de care coool de păi ei oricum au aces la droguri și fel și fel de substanțe care mai de care îi duce în extază și de acolo încep să-și piardă sufletul viața sănătatea ei nu știu copii ăștia nu-și dau seama la ce naiba se mai aproapă legalizarea lor? Ăștia nau ce face acolo sus și întrebă bă ce dracu săle face mă la ăștia săi nenorocim că lumea de tot că nu putem legalizat totul din prima că se prinde ăștia da facem așa legalizăm anul ăsta drogurile anul viitor ori cine la orice vârstă copilul minor cumpără țingări și la mai băgăm o lege calumea la 15 ani orice copil să fie considerată adult să-și facă de cap fără că părinți sa aibă niciun drept la educația lor ei nu le fac pe toate deodată boss le face câte puțin si ei copi minori adolescenți își pierd din sănătatea câte puțin ca ei asta își doresc de l-ai săi bulverseze sai nenorocescă si mai rău frate

| 1onur explică (pentru WilliamQoilung2024):

Păi ce ce este Adevărată?happy de unde ști tu că este Adevărat? dacă este psihologie inversă săte fac pe tine sa crezi că este ceva rău drogurile și tu să nu te droghezi Niciodată din cauza mea rolling on the floor))rolling on the floor)))laughing)

| timidu89 a răspuns:

Mai trebuie sa legalizeze si casatoria intre 2 persoane de aceelasi sex... deja ma tem cu legalizarea drogurilor sa nu imi dea cutit sa sa ma ia la bataie vreun drogat

| 1onur explică (pentru timidu89):

Păi vor cu orice preț și prin orice mijloace și orice metode și fel și fel de legi stupide și bolnave să-l nenorocescă pe om să-și piardă identitatea sa nu mai știe cel cu el pe lumea asta și sa se rătăcesc să-l țină departe de Dumnezeu să-l poată manipulatori uită-te frate cu tot felul de psihopați sociopați violatori proxeneți sânt la putere și conduc lumea și oamenii care muncesc cinstiți și vor sa trăiască frate că tot omul normal sănătos și frumos este marginalizat și văzut ca pe în defect in societatea și de fapt cei "normali" sa zicem... sânt văzuți oamenii integri in societatea și "oamenii""capabili" "responsabili""maturi" adică pe ăștia îi lasă să-și facă de Cap și pe ăla care tace și își vede te treabă lui și munca lui acolo săracul cat câștigă și el acolo să-și facă un trai de al lui în trece prin sute de filtre să-și poată câștigă și el pâinea cinstită și să-și trăiască viața normal și când zice și el ceva că vede omul nu-i orb gata îți dă în cap la prima ocazie da ce nu ești mulțumit? Să reducă omul la tăcere înțelegi? Asta vor cu orice preț sa normalizez ANORMALITATEA. si le iese din cate vad eu le iese calumea... Asta vor cu orice preț să-și piardă credință în Dumnezeu și să-și piardă cu toți sănătatea și identitatea că apoi omul sa fie rătăcit în Haosul lor și jocul lor murdare și bolnave cu fel si fel de intenție ascunse care sincer îți spun frate mă sperie faptul ca știu ce va urma foarte bine și îmi pare rău cu Adevărat da cu Adevărat ca copii ăștia nau nicio vină și vor fi cu toți oile lor și parte din jocul lor dacă vor continuă așa eu mă rog la Dumnezeu că oamenii să se trezească și să știi mai bată joc de sufletul lor și sănătatea și trupul lor căci deja alți își doresc asta cu orice preț decât sâne mai bate și noi joc de sufletul și inima și trupul nostru

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Nu Suntem uitați de Dumnezeu noi îl uităm pe Dumnezeu și ști de ce? Pentru că și noi la rândul Nostru ne place prostie susținem prostia consumă prostia că pâinea crudă noi îl dăm la o parte pe Dumnezeu pentru orice mică ocazie de a ne arăta superioritatea inteligență bogățiile lucurile care mai de care bazat în Pumnul lui în valoarea lui în jmecheria și băiețeala lui noi îl negăm pe Dumnezeu Dumnezeu nu ne-a părăsit și îți pot demonstra asta simplu că Dumnezeu nu ne-a părăsit și nu ne lasă chiar de noi îl negăm chiar de noi uităm de el și îl alungăm din inima nitra din sufletul nostru.

Atâta timp boss fratele meu cât vom consuma tot felul de substanțe nocive cu atâta de vom pierde și pe noi și pe sufletul nostru și corpul nostru și vom fi prada joaca moftul placerea jocul ori cărui pedofili proxeneți criminali și tot felul de Oamenii cu boli car mai de care dracu că mă speri si eu la cum sa ajuns... Îți este teamă să mai spui și ceva...

Dumnezeul nu ne-a părăsit niciodată să fi sigur de asta Dumnezeu știa că se va ajunge aici a și știe că se va ajunge mai grav in biblie scrie spune zice vremurile care vin și vor veni dar Dumnezeu ce spune? Vor fi mulți dar vor fi puțini care vor fi oamenii nu va pierdeți credința în mine și eu nu am sa vă las orbi și nici prada celui Dușmânos și cu ură pe voi. Dumnezeul spune în biblie pas cu pas totul ce va veni și asta din cauza că noi îl negăm pe Dumnezeu și ne alătura poftele care mai de care bolnave murdare mizerabile...

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Pai ei lucrează în echipă cum pot altfel? Scoateți câțiva "vedete" cu pantaloni largi pe ei... Care trag de toate și copii minori Adolescenți îi văd zei pe pământ și uite așa copii ăștia Adolescenți ăștia la rândul lor devin oamenii mari și ei la rândul lor asta vor face ce au consumat și ei vor consuma și copiii lor aceași obiceiuri care mai de care bazat în Pumnul și jmecheria lui normal că " adulți" și " părinți" ăștia vor avea așa viață și asa copii daca ei au consumat la rândul lor și copii lor tot asta vor consuma apoi tot ei se întrebă unde ai greșit în educația propile lor copii

Când alți ne pândesc la ușă și din plictiseală scot fel și fel de legi tâmpite uită-te și tu să legalizezi așa ceva este o nebunie gravă gravă gravă rău de tot pe care acum multi nu-și dau seama și se va vedea asta cât de curând peste tot ca leagea asta îi va nenoroci pe toți consumatorii muuuuult mai grav

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

La noi păcănelele sunt o mare problema și drogurile. Nu ai ce sa faci lumea nu crede in Dumnezeu, e pierduta și nu mai își educă părinții copiii, și părinții se droghează in unele cazuri și consumă alcool abuziv.

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Păi au dat "legea".că le vor interzice toate pariurile sportive și cazinourile și de unde în continuarea proxeneți își deschide cazinouri și pariuri Sportive local după local nai ce sale faci sânt implicați toți mănân în mână mănâncă din aceași farfurie.

Păi da sânt și părinți care consumă alcool și băutura care tot o dată nu-și dau seama că copilul ăla vede la ei și uite așa încă un suflet nenorocit de copil nevinovat.

Dumnezeul este mare el știe mai bine cu siguranță.

| IonelIonescu a răspuns:

Încearcă să gândești mai departe, dacă oamenii sunt înapoiați și nu știu cum să-și educe copiii cum trebuie, dacă copii nu ascultă de nimeni care îi învață "nu le folosi, nu sunt bune", dacă nu își pot da seama ca își distrug viața, treaba lor, nu îi obligă nimeni, ei își fac asta pe propria piele.

| 1onur explică (pentru IonelIonescu):

Păi problema nu aia că eu nu pot sa văd în felul ăsta lumea asta ar însemna sa trăiesc doar pentru mine și să merg ca calul înainte în viața și să-mi văd doar de binele meu asta înseamnănd egoist.

Cum sa închid ochii și să nu-mi pese cu Adevărat când se legalizează ceva ce am am frică cu Adevărat și știu că va face mai mult mie ție altora și oamenilor nevinovați adică când scot ei o lege tâmpită că asta eu să tag și să aplaud și să dau like si share? Asta trebuie sa face sa trecerem cu vedere la legile care le dezaprobă și aprobă și le ia ei când vor ei cu noi și Vitor absolvenților copiilor minorilor păi noi nu vom mai fi o sa crăpăm si batem din palme la se întâmplă acum toate bine si frumos nu? Și adolescenți minori copii care vin din urma la generația actuală care este praf... Ce o să facă ăia? Nu vei ajunge mai grav că ăștia actuali? Eu am stat jumătate de oră în duș și mă întrebam ba cum dracu sa legalizezi așa ceva când deja este atâta haos în lume să mai dai și dreptul să-l legalizezi sa pună toți mâna pe ele adică nu ajunge Cat rău le face acum îi vor terminați de tot? Un dus de 5 minute l-am făcut în jumate de ora cum dracu sa nu-mi pese și să nu mă întreb ce se întâmplă în lumea asta normal că îmi pasă normal că o să-mi pese și nu o sa ma gândesc la curu meu ca daca sunt ei sigur si am servici si îmi câștigă existența gata viitorul este sigur si pentru alți? Vezi aici a greșim că ne gândim la noi și nu la ce vina din urmă noi acum tăcem și acceptăm nici nu ne întrebăm ce dracu de întâmplă în lumea asta de o ia orazna atâta cei cu ei de ajung atâta de drogați Destrăbălați nici întrebarea nu ne mai punem am normalizate atâta de mult asta că a ajuns un subiect "plictisitor"...

| 1onur explică (pentru IonelIonescu):

Vin din urma noastră multi adolescenți mulți copii mulți minori poate și copiii tăi sau ai mei săi al altor și deja când noi vom îmbătrâni ei deja vor consuma marijuana și drogurile pe post de "tratament" atunci deja sântem cu toți in groapă căci vor depinde de droguri sănătatea lor viața lor eu nu pot sa tac asa așa ceva si pur si simplu sa mai vad si alti oamenii măcelăriți de droguri si marijuana Eu nu accept că drogurile sa ajungă medicamente pe post de "ameliorarea* sănătăți omului cine vrea sa fie cal sa fie eu n-am sa fi cal sa mă uit doar înainte.

| IonelIonescu a răspuns (pentru 1onur):

As putea înțelege frustrarea când vezi ca lumea în care trăiești o ia la vale din ce in ce mai mult, am văzut mulți oameni care nu au niciun pic de logică iar dacă mă puneam in pat și mă gândeam la cât de proști pot fi unii ajungeam sa tâmpesc dându-mă singur cu capul de pereți.

Ce rezolvam făcând asta? E bine să îți pese de alții dacă asta vrei, dar în același timp este bine nici să nu îți pese.
De ce? Păi nu spun ca este rău să faci asta, dar este deja destul de stricată mentalitatea tuturor. Oamenii cu adevărat buni dispar încet încet sau își dau seama ca e o prostie să fi prea bun in acest secol. Mai bine sa nu îți prea pese decât să îți pese prea mult.

Oricum nimănui nu ii pasă de tine, multor le lasă doar de ei înșiși, așa ca te chinui degeaba. Egoismul este deja destul de "sus", nu va schimba nimic câteva păreri împărțite.

| IonelIonescu a răspuns (pentru 1onur):

Ar trebui să îți dai seama ca lumea este tâmpită. Dacă am un copil voi face tot posibilul ca acesta sa crească așa cum trebuie, învățând-ul ceea ce este bine, sa nu se ia după alții și etc.

Eu pot înțelege de ce gândești așa pentru ca am înțeles și am acceptat ca fiecare persoană are modul ei de gândire. Nu sunt egoist doar ca am înțeles și am acceptat ceea ce se întâmplă, și faptul ca stau și scriu despre un subiect care deja este destul de răspândit, mă face să cred că pot face altceva mai productiv care știu că mă va putea ajuta sa trăiesc în continuare asa cum trebuie.

Îmi pasă când văd așa ceva dar mi-am dat seama că nu am nicio putere și că nu pot schimba nimic. Sa poți trece cu bine de această viață trebuie ori sa ai noroc să fi educat cum trebuie de niște părinți care sa se ocupe de tine, ori sa te naști cu un IQ mai mare, astfel încât să îți dai seama ce e bine și ce e rău.

Nu prea cred că poți să stai nepăsător așa cum am spus mai sus sa stai, dar măcar poate te-am pus gânduri.

| 1onur explică (pentru IonelIonescu):

Păi mă frate cum sa nu o iei orazna atunci sa sate întreb că tâmpit și dați pui întrebări și sate întrebi ba dacă ăștia au legalizat treaba asta la ce dracu se mai investesc mă milioane alea de euro un spitalele de reabilitare minorilor tine-orilo adolescenți care cad pradă in drogurile astea te întrebi că nebun la ce se mai fac tratamentele alea atâta de scumpe și care durează luni întregi la rând reabilitare lor părinți își pun copii pe picioare și se trezește tâmpiți ăștia sal legalizează și stai și te întrebi ca handicapați pentru ce? Și de ce? ca scop ce? Că nici nau curajul măcar să spună de ce o fac adică spune naiba ceva de ce ai loat o astfel de dicizie să hrănești copii ăștia Adolescenți ăștia cu mizeria asta adică noi vrem că copii ăștia sa aibă un viitor frumos sa fie un lume mai buna măcar ce vina din urmă nu asta me dormi? Cel puțin uni dintre noi da? Păi vine azi Germania legalizează drogurile vine un alt stat legalizează și alta alte substanțe pentru ei unde se ajunge așa nu ajung să-și de-a în cap unul altuia mult mai rău decât situația actuală?

| 1onur explică (pentru IonelIonescu):

Adică tratamentele acela care costă cât o chirie pe o lună în România sânt degeaba și spitalele de reabilitare vor fi degeaba ori vor cu orice preț săi țină bolnavi săi țină în spitale să nu-și mai ravina din cauza drogurilor niciodată și să ajungă vai de capul lor și să depindă de droguri toată viața lor sa să nu se ducă pe apa sâmbetei tratamentele lor și spitalele lor sa ii fie goale uite că acum are sens de ce sau legalizat drogurile

| 1onur explică:

Vă mulțumesc frumos din toată inima mea si tot sufletul meu cu Adevărat pentru răspunsurile voastre și opiniile voastre și că am făcut schimb de păreri și idei în subiectul menționat de mine astăzi.

Atâta timp cât soarele va sta pe cer va ține cald pentru toată lumea Anaserlaughing)

Sa aveți o seară liniștită și așa cum va doriți voi eu mă bag la somn mâine este luni...

| IonelIonescu a răspuns (pentru 1onur):

Cum am spus mai sus, droguri consumă cine vrea, și pe lângă asta a legalizat doar pentru adulți mă gândesc, adică un minor tot trebuie sa se ascundă dacă vrea sa se drogheze.

Și da este de înțeles că peste ceva timp ar mai putea apărea un stat care sa facă asta, și așa mai departe. Dacă te gândești din ce in ce mai mult nu mai ai timp sa te gândești la viitorul tău, și așa ce rezolvi? Sa nu crezi că vine unu de ăla de se droghează și îți spune: "mersi pentru că îți faci griji". Stați fraților cuminți că nu se fac ăștia mai deștepți dacă vă tot gândiți la asta. Ți-aș recomanda să te gândești că asta este și că e bine că nu ești drogat.

| 1onur explică (pentru IonelIonescu):

Păi la ce vitorul Sâte mai gândești? Tu vezi că viitorul îl asigură deja ei? Dând o lege bolnavă mediocră tâmpită retardată fara nici o logică decât de a ține spitalele de reabilitare cu tinerii minori adolescenți în ele că la lagărele de concentrare că niște oi in grajd otrăvandiu cu bună voințâ și tetiere săi distrugă să-și bată joc de sănătate lor și viața lor că să-și scoată investițiile din spitale lor de reabilitare de milioane de euro si tratamente de mi de euro daca lear fi vrut binele cu Adevărat dar fi loat nimeni o asemenea lege bolnavă si mai vrem sâne europenizăm copiem toți Destrăbălați Europei si drogați europei construim carnavale de distribuție construim cazinouri pariuri sportive cluburi de noapte discoteci dar nimeni nu da o tencuială in clădirile de spitale cu pereți putreziți de micigăiți si pacienți stau în "condițiile" din spatele fără nici un ban de Nurofen sau o ampicilină cum sa va închid eu ochii la așa ceva frate? Cum? Cum să mă fac că nu văd și să mă fac că nu aud când alți o fac bine voiți și intenționați rău altor oamenii Nevinovați asta trebuie sa facem? Sâne facem că nu vede și ei să-și bata joc de sănătate noastră să-l nenorocescă pe om să-l îndepărteze pe om de Dumnezeu să ajungă fără credință în Dumnezeu fără frică de Dumnezeu țise pare că omul care a loat o asemenea lege de a legaliza drogurile este om cu frică de Dumnezeu? Sau proxeneți care forțează minore și fac trafic de carne vie de oamenii pe bandă rulantă au ăștia frică de Dumnezeu? Dacă îi vezi cu cruce de aur la gât asta nu însemnă ca au și credința în Dumnezeu și vor sa arate ce au pe ei și cei reprezintă ei dacă noi ne facem că nu-i vedem nu-i auzim si ne uităm ca calul înainte o sane Shea pe noi ( ceai ce și se întâmplă deja de mult de mult) la ce sa ne mai gândim? Țise pare că cineva mai are timp să gândesc după 10 de muncă zi de zi sau 8 ore de muncă zi de zi când ai de platit o chirie o întreținere mâncarea pe lună întreagă ce timp sa mai ai Sâte gândești când ei deja gândesc pentru noi ce esye "bine" și ce este rău ei ne pune tot râul în viitorul câte vine ei ne pune tot râul în mânăcarea pe care o mâncăm și tu crezi că ți-a mai râmas ceva de gândit? Țise pare că în societatea în care trăim în zilele te azi că oamenii mai gândesc? Eu nu vad decât multă multă multă

PROOOOOOOOOOSSSSTTTTIIIEEEEEEEEE GGGRRRRRRAAAVVVVAAAAAAA

asta văd că se întâmplă cu toți ăștia mari intelectuali care "gândesc" toți fug de muncă în toate opțiune să facă bani din orice și orice Prostie fără sale pese un gram de sufletul lor fără săle pese un gram de Dumnezeu fără sale pese un gram de trupul corpul lor își tratează propriul lor suflet și corp ca pe un obiect apoi ei se aștepta că cineva săi pună în loc oamenii' când ei se vând de bună voi își bat joc de ei cu fel și fel de substanțe de viața lor.

Se înșală între ei se vând între ei se înlocuiesc între se văd că pe o opțiune între ei care din ei gândește? Care? Eu nu mai vad un om care gândește decât care aleargă după poftele carnale poftele bolnave murdare

Du-te spune asta ești cel mai care Dușman al lor la toți...

Da du-te vindele vrăjeală du-te vineke minciuni frumoase du-te vindke vise ai sa vezi cum ești acceptată de toți "maturi"...

Atâta timp cât eu merg cu Dumnezeu înainte VA FI GRIJA MEA NEDREPTATEA VA FI GRIJA MEA PROSTIMEA VA FI GRIJA MEA BĂTAIA LOR DE JOC care lise face la copii ăștia lise bagă cu forța pe gât PROSTIA

viitorul este si va fi mult mai grav dacă acceptăm legile prostile lor poate că nu avem încă puterea sa schimbă legea dată de ei da avem puterea da a me educă copiii în privința la legea asta bolnavă dată de ei avem puterea cu toți să nu ne învățăm copii la asemenea prosti și asemenea Destrăbălări fiindcă copii de astăzi vor fi părinți de mâine și daca ei cresc in adolescență cu etnobotanicele astea și copii lor vor crește cu asemenea lege până oamenii își vor pierdem sănătatea sufletul trupul corpul pentru tot deauna