| daana a întrebat:

Pana acum am fost o fata timida, dar pe masura ce imi propun devin mai nepasatoare. Am cunoscut un baiat care m-a ajutat sa ma schimb complet, sa am incredere in mine, lucru pe care nu il credeam posibil. A reusit sa ma aprecieze pentru ceea ce sunt, nu pentru cum arat. Eram ingrozitor de slaba, dar m-am ingrasat aproape 7 kilograme. Intrebarea e : se poate sa mai fiu ce am fost? Ma refer la faptul ca as putea sa fiu acea fata tacuta, rusinoasa, retrasa. Sper ca aceasta schimbare sa fie de durata. Stiu ca totul depinde de mine. Dar eu as vrea sa fiu asa, pentru ca am multe de castigat.

2 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Ciudata intrebarea ta? Tu decizi cum vrei sa arati pe viitor! Noroc! happy

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Păi totul depinde de tine. E bine că te'ai schimbat, chiar şi cu ajutorul cuiva, dar puterea asta de a fi altfel, mai încrezătoare trebuie să o găseşti şi în tine.Adică... să fi aşa in primul rînd pentru tine, nu pentru alţii.
Fiecare din noi e timid, unii mai mult, alţii mai puţin, unii doar î
n anumite situaţii şi aşa mai departe.
În zilele noastre, dacă eşti retrasă, nu îndrăzneşti să faci/spui anumite lucruri, dacă nu ai încredere în propria persoană atunci ceilalţi te vor călca în picioare, vor încerca să profite de tine.
Ai văzut că ai multe de cîştigat, aşa că fi în continuare încrezătoare în forţele proprii!
Numai bine!winking