| DorinaPaula a întrebat:

Pe bordul navelor in apropierea liniei de plutire exista mai multe linii care indica nivelul apei pentru diferite mari sau oceane cum se justifica existenta acestora? URGENT... dau funda la primul raspuns

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Acele linii sunt pentru incarcatura.In functie de incarcatura navei nivelul apei se afla la o anumita linie.Adica nava se afunda sau se ridica.

1 răspuns:
| Swordsman a răspuns:

Cum a zis si darrio, alea sunt puse acolo doar ca sa vada cat este nava sub apa, in functie de incarcatura