| VsH a întrebat:

Pe ce mina se pune ceasul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Se ţine pe mâna pe care o foloseşti mai puţin pentru a-l proteja de lovituri nedorite.
De regulă, se preferă mâna stângă, dar e la alegerea ta, cum te simţi tu cel mai bine.
Te pup!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Teoretic pe mana stanga

| Wøodenpints a răspuns:

Nu cred că-i o regulă, să porţi ceasul pe o anumită mână.
Eu îl port pe stânga, că aşa m-am obişnuit, dar aş putea să-l port la fel de bine şi la dreapta, totul este sa-ţi vină uşor să te uiţi la el.

Nu ştiu dacă există sau nu, dar dacă există e o chestie de căcat să spui "ceasul se poartă pe mână dreaptă/stângă".

| LolaLollita a răspuns:

In general, se poarta pe mana stanga. Insa e alegerea ta pana la urmahappy

| KristalPop a răspuns:

De obicei pe stânga, dar dacă eşti stângace, pe mâna dreaptă.