| chiftelutacrocanta a întrebat:

Pe tine te preocupa viitorul mai mult sau prezentul? Sau te preocupa persoana ta mai mult? Esti curios cum te vei simti in viitor si cine vei fi tu in viitor? Cand te uiti in viitor esti atent si la trecut si la prezent?

5 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Prezentul e cel mai important. Inveti din trecut pentru a avea un viitor mai bun.

| T0T a răspuns:

Mă preocupă tot, wtf.

| danay72 a răspuns:

Ceea ce fac în prezent îmi va defini viitorul. Este important ca încă de pe acum sa ne facem un,, nume bun,,. Iar acesta se vede în vorbire și conduită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prezentul face diferenta in viitor. Ceea ce semeni aia culegi. Uneori imi fac griji fiindca nu prea fac nimic pentru viitorul meu nu stiu probabil nu vreau sa ies din zona de comfort dar in acelasi timp vreau sa ma puc de invatat sa iau bacul sa fac o facultate sa am un serviciu bun si bine platit dar totusi nu stiu ce ma tine pe loc probabil lenea. Cred ca trebuie sa fac ceva pana cand nu voi regreta.

| pufipo a răspuns:

Prezentul conteaza, viitorul il vei avea asa cum iti vei modela prezentul