| anonim_4396 a întrebat:

Pe TPU, cum e si firesc, nu poti sa faci reclama. Asta e treaba administratiei, sa-si plaseze prin bannere ce marfa vrea ea, pentru (eventual) un pic de profit.
Intelegem, acceptam, si uneori chiar ne bucuram ca nu suntem navaliti de spamuri si alte chestii inutile.
O intrebare totusi ma framanta: poti sa iti faci auto-reclama printre userii comunitatii?
Mie mi se pare ca unii useri isi auto-promoveaza persoana (si personalitatea) virtuala neinfranati de vreun principiu regulamentar potrivnic, deci, sa zicem asa, pe fata!
Nu ma opun, e bine ca un om cu o personalitate calda si buna sa se auto-promoveze. Creste respectul de sine, iti faci multi prieteni, socializezi mai bine si mai cu spor. Te poti lauda cu trofeele alea cu panglica, cu destaptaciunea ta, cu marile probleme rezolvate de tine spre binele celor implicati, etc. Pe ansamblu, viata e mai frumoasa (pentru ei).
Acum stiu ca o sa fiu contrazis, cum ca nimeni nu se auto-promoveaza neregulamentar pe TPU. dar am vazut useri seniori sau experti, cu profile pline de intrebari care nu intreaba nimic, cu raspunsuri care nu aduc nimic util, dar sunt pline de voturi de like de la fani, cu "gasti" pro sau contra, intr-o continua miscare browniana de segregare si compactare pe principii de simpatii (de cele mai multe ori uni-directionale), de voturi multiple, de raportari insinuoase, de referiri tendetioase la terti useri, felicitari pupinkuriste pentru favoriti...de tot arsenalul auto-promovarii, ce mai!
Nu e greu sa le observi, parerea mea junioara!
Acum stiu ca e campanie elctorala la localele din urbe, nu stiam ca aceleasi tehnici sunt permise si pe TPU, dar nu am de ce sa ma opun. Daca e constitutional, eu sunt pentru orice!
Deci as vrea sa stiu daca e posibil sa ma autopromovez si eu. Sunt junior, dar vreau sa devin expert, pentru satisfacerea unor dorinte intime spirituale, a caror menire nu o sa o comentez aici.
Am incercat sa postez ieri, la Conversatii, un articol de auto-promovare a capacitatii mele intelectuale, asa cum am vazut ca fac mii de useri (poate nu chiar mii, dar sute sigur). Insa postarea mea a disparut azi, cand aveam si eu o lauda pentru efortul depus, semn ca una din marile caracteristici ale confruntarii electoral-politice dambovitzene, recte stransul de gat al candidatului opozitiei, lucreaza admirabil si pe TPU.
In final, ca sa nu va plictisesc, intreb scurt:
Pot sa ma auto-promovez si eu, la rubrica Conversatii, sau sunt din start in afara regulamentului (numai eu, se pare!)?

1 răspuns:
| iKronstadt a răspuns:

Posteaza la nesfarsit ceea ce crezi ca-si are rostul aici pe site, chiar cu riscul de a fi banat! Sunt un user cu vechime pe site, dar asta conteaza prea putin. Spun ceea ce gandesc, iar riscurile mi le asum. Ceea ce nu se poate spune despre cei care pun la gunoi postarile incomode, fie ei experti sau admini.
Mi-am refacut contul de... pfff, multe ori. De ce? Fiindca asta sunt! Cui nu-i place, sa nu manance!winking
P.P. Avem dreptul la libera expunere de opinie personala, garantat de constitutie!