| Vladd97 a întrebat:

Pentru cei care au dat la facultatea de Kinetoterapie. Ce se da mai exact la probele sportive? Si ce ar fi mai ok sa aleg in functie de ce? Si unde sunt facultatile din Romania de Kineto? Nu gasesc o lista completa. FUNDA!

1 răspuns:
| Deliiiia a răspuns:

Pentru Kinetoterapie nu sunt necesare probe sportive, admiterea se da din biologie. De regula facultatea face parte dintr-o universitate de medicina, dar poate exista si in cadrul facultatii sportive. Eu ti le recomand pe cele de la UMF Cluj, UMF Targu Mures, UMF Bucuresti sau cea de la facultatea de sport din Cluj.