| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care postează poze cu ei pe site-urile de socializare: care sunt motivele pentru care faceți asta?

10 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Îmi place să mă afișez Și să împărtășesc pozele cu ceilalți

| Wr3nch a răspuns:

Ca sa fie apreciati de ceiltalti, ca sa isi imparta interesele, pentru ca se simt bine in pielea lor, etc.

| Celcestietot a răspuns:

De frumosi ce suntem.

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru a arăta lumii cât de frumoși, jmek suntem.

| Hammurabi a răspuns:

Pentru asta sunt site-urile de socializare.
Să se cunoască/împrietenească între ei, unii sunt chiar cu gânduri de a forma cupluri/căsătorie.
Ți-ar place ție să faci asta așa "în orb"? (oricum e o parte în orb, ar trebui să fie total în orb? laughing )
Și care ar fi problema?
E un mare secret felul cum arăți? Sau ți-e rușine de felul cum arăți?

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

"Pentru asta sunt site-urile de socializare.
Să se cunoască/împrietenească între ei, unii sunt chiar cu gânduri de a forma cupluri/căsătorie."
Nu toți le folosesc în scopul ăsta.

Şi nu mă refeream la poza de profil, ci la pozele din vacanțe, de la diferite ocazii etc.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi alea sunt "reclama gratuită" laughing
Unii se bazează pe ceea ce știu/ce sunt, alții se bazează pe felul în care arată.
Fiecare cu "momeala" lui.

| Celcestietot a răspuns (pentru Hammurabi):

Logic.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai pe rețele de socializare mai găsești colegi, cunoștințe. Trebuie sa vadă cum arați. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când aveam cont de hi5 și de Facebook, acum câțiva ani, o făceam că era în trend, era la modă și voiam să captez atenția celorlalți, să primesc like-uri la poze și să-mi etalez frumusețea fizică.
Până la urmă a devenit rutină și mi-am închis ambele conturi, atât cele de hi5 cât și cel de Facebook.