| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei ce sunt la mate-info, puteti sa imi dati niste informatii despre profil? De exemplu: ce ore se fac, daca vi se pare greu etc.

Răspuns Câştigător
| And456 a răspuns:

E un profil foarte bun, care dupa terminarea liceului iti ofera multe posibilitati. Este un profil care putem spune ca le cuprinde si pe celelalte, deoarece pe langa matematica si informatică, faci si biologie+chimie (ca la stiinte ale naturii), franceza +engleza (ca la filologie). In clasa a9a si a10a ai pe săptămâna 4 ore de mate, 4 romana, 3 fizica, 2 chimie, biologie, franceza, engleza, TIC; 1 informatică (dar probabil si optionalul o sa il ai tot de info). La sf clasei a 12a vei primi, pe lângă diploma de bac(daca-l iei) si un certificat de ajutor de IT-ist(e singurul profil care mai ofera ceva pe langa diploma de bac). Daca iti place matematica atunci du-te la mate-info. Eu sunt la acest profil.

| Alex1102 a răspuns (pentru And456):

Multumesc mult! happy

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu e un profil greu. Faci mai multă informatică și matematică.