| MgtfDinamo a întrebat:

Pentru cine a vazut videoclipul melodiei "La La La - Naughty Boy feat. Sam Smith", de ce la sfarsit copilul este dus in pestera cu Bau-Bau, de parca ar fi sacrificat? Nu inteleg partea asta.
Funda!

4 răspunsuri:
| Unicorni a răspuns:

Nici eu nu intelesesem partea asta, dar cred ca merge acolo ca sa ii arate ca nu asculta de el sau ceva de genul... sper ca te-am ajutat happy

| Naяutσ a răspuns:

Nu este sacrificat, in legenda se spune ca numai el poate '' salva lumea '' pentru ca are o calitate speciala, numai stiu exact cauta pe wiki.

| RoxKnkK a răspuns:

Videoclipul se învârte în jurul unui cuvânt din gura bolivian legendei, din secolul 19, care se referă la un băiat surd, care a fugit din casa lui abuziv și a găsit un câine vagabond care l-au însoțit atunci. După ce a trăit pe străzi pentru mult timp, el descoperă că are talentul special de probleme percepe oamenilor, pe care el poate vindeca prin tipete, care este declarat a fi la fel de tare ca un cutremur și o tornadă. Într-o zi, el găsește un om bătrân, care este ucis cu pietre de către săteni în timp ce este batjocorit și ridiculizat. De tipa, băiatul rezolvă situația și reînvie inima bătrânului (în film, băiatul cumpără o inimă nouă pentru om). Împreună, ei întâlnesc un om desfigurat care a fost abuzat, considerat un lepros de societate. Omul desfigurat arată că el este un profet care a fost blestemat de un demon ( El Tio ), pentru că nu i se închine, și a abandonat societate în care demonul locuit. El Tio este considerat ca Domn al lumii interlope, la care oamenii muritori oferi cadouri pentru el, pentru a fi protejat de el sau pentru a ușura furia lui. [ 3 ] Profetul a spus cineva care ar putea auzi demonul ar intra sub controlul său. El le-a spus demonul ar putea fi găsit în deșert, unde a fost un oraș în care oamenii se închinau demonul și a blestemat-le să se omoare. Împreună, ei merg la locul unde demonul ar trebui să locuiesc. Ei ajung la o mină în care demonul ar trebui să fie, dar toată lumea ar putea fi blestemat, care este capabil să aud blesteme demonice, astfel băiatul numai din putea merge la demonul și overvoice-l cu Scream, ca să-l oprească de la blestemul altora.
Videoclipul face aluzie în mod deliberat la povestea Vrăjitorul din Oz într-un efort de a ascunde legenda de la cei nefamiliarizați cu ea