| Skarr a întrebat:

Pentru cine poarta lentile.
Cum sunt?
Merita?
Ati avut probleme cu ele?
Mie mi ar trebui lentile diferite deci inseamna sa iau 2 perechi.
Am miopie si astigmatism, adica cilindru.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Am purtat si eu lentile de contact de unica folosinta cateva luni, tot dioptrii diferite. Apoi am zis ca imi complic existenta si e mai simplu cu ochelari, plus mai igienic.Nu mai stiu de la ce firma erau, comanda am dat-o prin intermediul cabinetului oftalmologic unde imi faceam controlul periodic.Nu e intelept sa iti comanzi tu de pe net deoarece dioptriile difera fata de ochelari, fiind chiar pe ochi, nu la distanta de mm/cm.Erau comode, nu ma deranjau deloc, nu am avut episode de infectii sau iritatii.Cel mai enervant era la inceput cand nu reuseam sa le aplic si imi cadeau.Fiind dioptrii diferite, am pierdut practic o parte din bani(la final am si ramas cu 3-4 bucati pentru. ochiul drept, deci le-am aruncat laughing ). La un moment dat mi-a fost mai ok sa le aplic la birou, cu o farfurie curata, marisoara, sub barbie, in caz de cadere sa o pot pune iar in cutiuta cu solutie si s-o aplic, nu s-o arunc.

| Kozi a răspuns:

Nu exista lentile de contact cilindrice.
Iti place sau nu, vei purta ochelari.

| Skarr explică (pentru Kozi):

Nu stiu cine te a mintit dar exista lentile care corecteaza miopia si astigmatism ul.

| Kozi a răspuns (pentru Skarr):

Ti-a zis tie oftalmologul asta?
Daca da, de ce mai intrebi aici?

| Skarr explică (pentru Kozi):

Nu am intrebat daca exista.
Am intrebat daca merita si ce experienta au avut altii cu ele.