| anonimmmmm a întrebat:

Pentru femei: Voi credeti ca noi femeile ar trebui sa avem secretele noastre care partenerul nu ar trebui sa le stie? Chiar daca acesta insista sa-i spunem de exemplu detalii despre trecutul nostru si avem unele mai intime care daca i le-am spune ne-ar distruge relatia, credeti ca totusi este mai bine sa nu le spunem? Daca cineva are situatii asemanatoare va rog spuneti-mi pe privat ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Mi se pare etic si moral ca pe un om sa nu-l intreseze mai mult decat ii spui tu despre trecut.Toti avem secrete si uneori e mai bine sa le tinem pentru noi.Sunt chestii care ne apartin iar dezvaluirea lor in fata oricui indiferent ca e barbat sau femeie ori ne-ar face sa ne simtim si mai prost regretand pe moment ca le-am dezvaluit ori ne-ar elibera

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, eu nu cred asta. Cred ca trebuie sa fii 100% sincera cu partenerul tau, sa nu-i ascunzi nimic si mai ales sa nu-l minti. Daca in trecutul tau sunt lucruri care v-ar distruge relatia, inseamna ca relatia nu ar trebui sa existe, ca se bazeaza pe minciuni, ca el are o parere gresita despre tine. Oricum, orice ai ascunde iese intr-o zi la iveala.

| gigiro a răspuns:

Da, sunt secrete pe care femeile ar trebui sa le duca in pamant, daca acestea le-ar periclita "imaginea". Nu ma refer aici la toate secretele, de exemplu un copil din flori, ci numai la secretele intime, care i-ar distruge imaginea. Baietii, desi nu recunosc, sunt mult mai influentabili si mai sensibili decat fetele, referitor la "viata sexuala":o am mai mare. o fac mai bine, am fost primul, e o mu.sta,e o c.va.etc. Cand sunt sub influenta alcoolului e si mai rau.si nu te vor ierta niciodata.

| anonimmmmm explică:

Eu chiar am nevoie de niste persoane mature care au fost in cazuri asemanatoare, acel lucru nu se va afla nici de cum de la persoana cu care am avut de-a face, se poate auzi vreo birfa doar de la fete, dar birfele nu demonstreaza nimic, chiar am nevoie sa stiu o femeie chiar trebuie sa-i zica toate toate intimitatile sale partenerului,?

| Ramooon a răspuns:

Eu zic sa te gandesti intai la tine, unele lucruri te distrug daca le tii in tine, daca tu crezi ca o sa fii ok daca ascunzi cate ceva de el si nu te deranjeaza sa stii ca nu i-ai spus tot,... e ok, insa daca este un om care te iubeste si te apreciaza pentru ceea ce esti, o sa te iubeasca pentru ceea ce esti, la urma urmei tot ce ai facut in trecut a facut sa devi persoana care esti azi, persoana care este cu el acum, daca nu ai fi avut acel trecut probabil nu ai fi la fel zic eu. Daca il iubesti mult si nu vrei sa il pierzi sau nici sa risti tine pentru tine, insa gandeste-te daca merita sa stai cu dubii daca el ar fi sau nu cu tine orice s-ar intampla. Bafta