| Utilizatoare123 a întrebat:

Pentru o nunta restransa (30 de oameni) as avea placerea de a gati eu mancarea pentru invitati. Credeti ca daca inchiriez un spatiu si ma ocup eu de mancare si tacamuri, va fi posibil sau e cam ciudat?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Va fi un efort fara sens...

| gabicoo a răspuns:

Da se poate. Dar la naiba - tu te măriți - nu altcineva. Cel puțin o dată în viață lasă pe alții să se ocupe. De gătit se poate ocupa mama ta și viitoarea soacră sau surorile, iar de băutură și aranjamente, tata socru, verii, frații, etc.

| StoicAnalysis a răspuns:

Vrei sa muncesti tu la propria nunta? Este cam ciudat. Nu am auzit niciodata, nici macar in filme asa ceva straight face

| adryang78 a răspuns:

"Ciudat" este un termen relativ. Depinde de om. Mie, unul, mi-ar surâde ideea de a servi niște feluri de mâncare gătite așa, în loc să plec de la masă flămând, că, deh, la fițe se servește "plating". laughing În plus, mi se pare foarte frumoasă ideea în sine. happy
Ar fi bine să găsești vreo două persoane apropiate care să te ajute, e destul de muncă să gătești câteva feluri pentru 30 de persoane.
Succes!

| KovacsB a răspuns:

Am fost de curand la o nunta de fite si nu am reusit sa mananc nimic, feluri de mancare cu nume fitoase in franceza dar de mancat nu se puteau manca.
Antreurile erau deja uscate din cauza caldurii, pestele nu semana a peste era o bila, tot felul de imbarligaturi si combinatii ca am plecat cu foame.
Cand am ajuns acasa am mancat ceva si m-am dus la somn.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

De ce sa te chinui singura? Cred ca nu realizezi cata mancare intra in 30 oameni, care mai trebuie servita si calda, deci nu vei participa la nunta (daca esti chiar mireasa, rad cu lacrimi, iarta-ma).
Daca servesti doar aperitive si comanzi o pizza ok.