| blondutza94 a întrebat:

Pentru toti userii TPU: 1. explicati-mi si mie de ce intotdeauna la orice intrebare pusa se incepe un razboi intre useri?

parca acest site era unul cu intrebari si raspunsuri nu un teren de razboiraised eyebrows

explicati-mi si mie sa inteleg...ca de fiecare data cand ma uit la vreo intrebare mai diferita sau mai ales la "intrebarile" cu justin bieber vad ca pur si simplu useri se "mananca" intre eistraight face

tnx:X

Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

Nu la toate intrebarile puse de utilizatori TPU, se ajunge la conflict,dar la marea majoritate, asta din cauza ca unele persoane nu inteleg notiunea de dialog, si anume ca dialogul are scopul de a aduce la un comun acord, persoanele ce participa la conversatia respectiva.
Iar vizavi de justin bieber multe persoane din Romania, daca vad ca multimea uraste un om, fara sa il cunoasca il judeca dupa parerile altora.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cumva accesezi tu numai intrebari despre Justin Bieber? Altfel chiar nu inteleg cum ai gasit la conflict la "orice intrebare" asa cum pretinzi.

| User a răspuns:

Aww. hai sa ne mancambig grin

| Silvia a răspuns:

Pentru că aşa-s româniilaughing.Ha ha.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Intotdeauna vor exista opinii diferite legate de un subiect,asa ca ideile se bat cap in cap si mai ramane doar un pas pana la razboi. Important este sa respectam pe cel cu care avem un dialog. Daca respectul lipseste,atunci apar astfel de situatii. Voi,copii,cei care il iubiti atat pe Justin (eu nici nu stiu cum arata),ar trebui sa fiti interesati mai mult,cum acest copil a reusit in viata. Poate fi un exemplu pentru voi. Daca ai sa cauti,sigur vei gasi intrebari si raspunsuri mult mai importante care sa te ajute vreodata. Chiar daca nimeresti in mijlocul unui astfel de razboi, incearca sa iesi onorabil, fara sa inciti si mai mult spiritele. Unii useri chiar asta isi doresc...sa produca conflicte in care au posibilitatea de a jigni sau judeca gresit.

| alexandru007 a răspuns:

Se bat pentru asa numita funda care este data daca raspund si se contrazic

| AnneMarri a răspuns:

pentru ca au pareri deferite, iar cei care sunt mai "rebeli" si-o exprima criticind-ui pe altii