| ßΘɱßΘɴίκ a întrebat:

Pentru voi e usor sa spui "Te iubesc!"?

8 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Ai idee cat de usor e sa spui "Te iubesc?". Este atat de usor sincer, incat imi vine nici sa nu o mai spun.Nu-mi place sa vorbesc aiurea,mie imi place sa dovedesc cuiva ca-l iubesc, nu sa-i zic,, Te iubesc!" si sa-l las balta.Sunt genul care nu prea spune,, Te iubesc" dar o dovedeste.Totul tine de sacrificii,si a dovedi ca iubesti pe cineva,nu un simplu,,Te iubesc".E bine sa iubesti cu inima,nu cu vorba. Daca iubesti pe cineva si i-o dovedesti,nu se va supara ca nu-i zici,,Te iubesc",dar daca spui cuiva ca-l iubesti, si nu-i dovedesti, este un lucru ingrozitor.

| deea89 a răspuns:

A fost o data usor sa zic te iubesc acum nu stiu daca o sa mai pot spune aceste 2 cuv cuiva straight face

| mona a răspuns:

In 34 de ani nu stiu daca am spus mai mult de 2 ori chestia asta cu,, te iubesc,,

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Sa zici te iubesc e usor.mai greu de demonstrat. dar bine, cine chiar iubeste are fluturashi in stomac si ii este mai greu, dar daca zice 1 de 2 ori ceea ce simte, prinde curaj. Acum, chestia asta cu ''te iubesc'' pentru multi sunt vorbe in vant, mai bine nu zici nimic si demonstrezi prin fapte, atitudini, sa fi aproape de cel care chiar te iubestewinking

| MysteriousOfficial a răspuns:

Prietenul meu cand are ocazia si mai ales cand ne mai certam imi reproseaza ca nu ii zic "Te iubesc". El imi spune deseori... Si eu l-am intrebat daca prefera sa-i zic de atatea ori "te iubesc"si de fapt sa nu fie asa. Ca eu cred ca sunt mai importantele sentimentele aici. Si el a zis ca da, sunt mai importante, dar si vorbele conteaza. Te iubesc pentru unii e foarte usor de zis, acele persoane la care a deveni un obicei, nu si pentru ceilalati. Cei care nu prea pot sa zica este pentru ca au nevoie de mai multa afectiune, de mai multa incredere si de cat mai putine neplaceri. Nu este de ajuns sa tii enorm la cineva, inseamna mult mai mult sa castigi "te iubesc-ul"cuiva care chiar are sentimente unice, nu pentru oricare. rolling eyes

| fffandreeea a răspuns:

Unui membru de familie da dar unui iubit daca il iubesc ii spun te iubesc mereu daca nu simt nimic nu ii zic nimic nu-mi place sa folosesc cuvantul te iubesc in joacawinking

| alexsoare a răspuns:

Nu. Nu imi este usor sa o spun nici macar parintilor mei desii asta ar trebui sa vina natural, probabil adolescenta face asta din om.
Chiar daca as avea pe cineva pe care l-as uibi mi-ar fi foarte greu sa ii spun si mi-ar lua mult timp.

| MilkaMiru a răspuns:

Nu! chiar nu am zis asta de vreo 3 ani! Sincer daca ma refer la te iubesc prietenesc zic dar al cel te iubesc in motiv dragoste /...nop.