| teodora05012003 a întrebat:

Plac un baiat si el ma place. Ne cunoastem de un an. Vrem sa vorbim, da' nu stim ce.Nu am fost impreuna,dar vorbeam cu "iubire,te iubesc,pui, etc."Am cautat subiect amandoi da' nu am gasit. Va rog ajutati-ma. Dau funda. Va rog din suflet am nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

laughing Ati cautat subiecte amandoi si nu ati gasit?
Dar asta trebuie sa vina de la sine. Atunci cand vorbesti cu o persoana draga, nu stai sa cauti subiecte, pe loc. Trebuie, pur si simplu, sa vorbiti despre ce va place voia, ce o sa faceti in viitor, sau despre orice exista pe planeta asta. Nu este atat de greu.
Nu mai incerca sa mergi cu "temele facute" la intalnirea cu el. Doar lasa lucrurile sa se intample.

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

si de asta nu va functiona relatia pe care-o aveti sau nu

| KamaSutra a răspuns:

Nu știți ce?
☯ In primul rand,trebuie sa lasati totul sa decurga de la sine,nu sa stabilești acum vorbim asta,apoi vorbim aia.
☯ Dacă totuși ai nevoie de ajutor, puteți vorbi despre voi(la inceput),despre ce vă place, ce nu vă place, pasiuni, muzica, opinii legate de orice...Sunt atâtea subiecte!
☯ Apoi dacă evoluează lucrurile, vorbiti despre familiie voastre, secrete..nu stiu, gasiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbele astea cu "pui, iubire, te iubesc" intre prieteni sunt niste glume.
Btw, urasc toate cuvintele mentionate mai sus.
Tocmai pentru ca il tot cauti nu-l gasesti, se ascunde.
Lasa lucrurile sa vina de la sine.