| DilauRo a întrebat:

Poate aceasta intrebare a mai fost pusa dar as dori si eu niste raspunsuri daca se poate.De ce ne dorim ce nu putem avea? Mai bine zis de ce ne indragostim de cineva cu care nu putem fii? Stiu ca suna cam aiurea dar sper sa-mi raspundeti si mie. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| anonima97 a răspuns:

Daca am avea tot ce dorim sau pe cine dorim atunci ar exista perfectiunea si daca perfectiunea ar exista viata ar fi banala,nu am avea de ce munci,nu am avea de ce plange, nu am avea nevoie de prieteni, practic nu am avea de ce traii...gandestete laa asta si vei ajunge la concluziiwinking

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca unele persoane nu sesizeaza ceea ce vor si isi fac iluzii pedegeaba in loc sa gandeasca in timp consecintele care le pot suporta.