| Friendd a întrebat:

Poate e o intrebare banala, dar vreau sa aflu un raspuns. Deci eram la scoala. In pauza m-am dus cu o colega la librarie pentru a lua un carton pentru o tema la informatica. Era aglomerat asa ca am stat ceva timp. Si ne-am intors cam pe la si un sfert. Si era ora de romana. ( Profesoara a zis ca pleaca undeva si ne-a dat de lucru ). Noi credeam ca o sa ajungem la fix ca intr-un sfert de ora sa terminam tema. ( trebuia sa lipim niste foi pe carton ). Si, pentru ca pauza urmatoare era scurta, ne-am apucat sa facem in ora. Sefa clasei ( o colega ) a zis ca nu este voie sa facem asta in ora. I-am explicat ca nu dureaza decat 10 minute ca sa il terminam dar ea ne-a scris pe o foaie si maine ii va arata profei. Dar noi dupa aia am scris aproape tot ce ne-a dat sa facem ( nu am terminat pentru ca s-a sunat ). Si diriginta a zis ca nu trebuia sa facem proiectul in ora, chiar daca nu era profa si chiar daca era pauza scurta si nu aveam timp. Pana la urma cine are dreptate? Noi, care daca faceam in pauza proiectul acela nu il terminam, sau ea ( colega ) care a zis ca nu aveam voie, desi i-am explicat ca nu dureaza mai mult de 5 min?

2 răspunsuri:
| FuckOnCocaine a răspuns:

Proiectul trebuia făcut de acasă, sau voi îngrășați porcul în ziua de crăciun?

| AnonimInEfect a răspuns:

Ai o sefa de clasa prosta, parerea mea.In loc sa-si ajute colegii ii paraste.La mine in clasa de exemplu nu este asa...nu ne param ca la gradinita pentru orice si e cam disperata fata aia.