| anonim_4396 a întrebat:

Poate nu am avut eu timp sa ma informez din ziare sau sa vad la tv. dar de ce Rusia, China, India, tari de pe contnentul African sau nici oamenii din Australia nu i-am auzit ca se vaita de asa zisa criza, nu fac afaceri cu americanii, sau ce? o tara precum Germania a iesit cu brio din criza, cu toate ca pe timpul crizei a oferit imprumuturi importante Greciei, si Franta la fel de glorioasa a iesit din criza, nu este ceva dubios?

1 răspuns:
| Gabitzzza a răspuns:

Mie nu mi se pare dubios in tarile acelea nu se munceste mult dar se castiga multi bani in general tarile acelea au o multime de afaceri ...si conteaza si cine conduce tara...sadsadsad