| anonim_4396 a întrebat:

Poseta este un lucru inutil. Asta-i parerea unui foarte bun prieten, cu care aproape ca ne-am scos ochii in lupta argumentelor. Voi ce ziceti? Argumente vreau!

Nu prea stiu in ce categorie se incadreaza intrebarea. Am oscilat intre: turism, casa si gradina, cariere si, nu in ultimul rand, stiinta si filozofie.

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Poseta este un accesoriu foarte util.pe barbati ii vedem cu buzunarele pline:telefon(sau mai multe) portofel, setul de chei, eventual tigari(pentru fumatori), guma...si mai stiu eu ce tin ei pe acolo si cateodata chiar e inestetic si vedem cate un barbat cu o borsetuta, ceva in care sa isi pastreze toate lucrurile de care are nevoie zilnic...insa cum ar fi ca o femeie sa aiba buzunare pline? In poseta punem mereu ce e util:portofel, telefon, cateva acte de care avem nevoie mai des, servetele, un balsam de buze, poate o agenda...si alte chestii care sunt nelipsite in geanta unei femei.prin urmare e foarte utila!(Ca mai vezi si anumite persoane ca isi iau nu stiu ce geanta de fite...asta e partea a doua...insa poseta ca accesoriu in sine pentru mine e indispensabila.

22 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu nu cred ca este un lucru inutilbig grin.De fapt...pentru femei nu este...barbatii nu au nevoiebig grin. Dar... daca nu ar mai fii posete... unde ar tine femeile macheajele, fixativul, deodorantele, portofelul, telefonul, agenda, cheile, actele etc etc?laughingMie mi se pare chiar foarte utila.Eu nu sunt inca destul de mare ca sa port poseta, dar eu port geanta...de adolescentibig grin si mereu este plina...chiar e foarte utila!big grin

| Silvia a răspuns:

Aaaa...pai asta e foarte adevaratrolling on the floor.

auran
| auran a răspuns:

UTILA...
Este singurul lucru unde mai poti ascunde cate ceva pentru ca, este greu de gasit printre celelelalte lucrusoare care se afla in ea (si rareori acestea sunt puse ordine)...
Ah, as mai adauga pe langa cele mentionate de colegele noastre, ca se mai pot gasi intr-o "posetica" si biberoane, servetele umede si chilotei de unica folosinta pentru bebei...

auran
| auran a răspuns:

Enigma si cu prezervativele ce faci dragule?
Pentru ca in buzunarul de la blugi sau in portofel nu-l vei putea tine prea mult... asa ca uite o alta mica utilitate pentru poseta femeii - sau va luati voi o borseta...

auran
| auran a răspuns:

Cand voi reusi sa ma mut si eu in Timisoara, te anunt...winking

| thehope a răspuns:

Furni draga... daca stii sa iti aranjeze lucrurile in poseta si daca nu e un adevarat haos prin ea, crede-ma ca se gasesc in timp util toate lucrurile de care ai nevoie, pentru ca stii prea bine ce ai in eawinking (ideea e sa nu apara si lucruri inutile in peisaj big grin )

| fabiola a răspuns:

Daca prietenul tau crede ca este inutila poseta, tine-i cardul lui in ea, sa vezi atunci ce valoare ii da!

| Betty18 a răspuns:

Normal ca baietilor li se pare inutil... ei nu au nevoie decat de niste acte si bani care incap intr-un portofel in buzunar, sau a rmai fi tigarile. ei pot sa aiba buzunarele pline dar la noi strica aspectul casa zic asabig grin
noi avem nevoie si de un luciu, un deodorant, o agenda, un pix, telefonul etc

succes

| toto a răspuns:

Si mie mi se par inutile atata timp cat sunt o problema in a gasi ceva in ea in timp util.Cu cat sunt mai mari cu atat sunt mai de belea. Util ar fi in viziunea mea ceva mic in care ai strictul necesar.

| mihaelanikol a răspuns:

Are dreptate prietenul tau...nu prea gasim ce avem nevoie in momentul respectiv, mie una mi se intampla sa caut o bricheta, de ex, si sa ma enervez ca gasesc rujuri, farduri dar de ea nu dau... iar caut altcela dau de bricheta, parca iese la suprafata.cred ca multor fete li s-a intamplat chestii de genu asta...

| mihaelanikol a răspuns:

Scuze pentru unele greseli...intelegeti voi...

| theStar a răspuns:

E logic ca acel BUN PRIETEN e un baiat, si nu are treaba cu deprinderile femeiesti. e ca si cum ai spune. nu fac dus ca transpir iar. deci o poseta e foarte utila.gandeste`te ca trebuie sa cari dupa tine telefonul mobi, banii, un ruj, bilet. orice. unde pui astea in buzunare? arati ca o balena

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu as fi oscilat, pentru ca poseta o port pretutindeni, la discutii, intalniri, petrceri, serviciu, restaurant, e omniprezenta, mai ceva ca un dumnezeu! tongue
E si omniscienta, pentru ca impart cu ea biletele, dresuri, tampoane, rujuri, bani e mai aproape decat mine decat unele persoane prezente zilnic in viata mea si stie prin ce perioade trec fiindca uneori e ordonata, alteori zapacita de cautari febrile, imi stie mesajele de pe telefonul din buzunarul lateral! rolling on the floor
Rad eu, dar credeam ca nu imi cunoaste sms-urile!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru barbati, poseta este un lucru inutil. Drept dovada, cand ajungi cu fata in casa, primul lucru la care o pui sa renunte este poseta.Nici macar din preludiu nu face parte, o arunca pur si simplu pe unde apuca, abia apoi incepe cu adevarat preludiul.Asa ca...ne este egal cu zero daca aveti cu voi o poseta sau un troliu. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Silvia, prietenul meu sustine ca nu e utila fiindca nu gasim niciodata in timp util ceea ce cautam in ea.
monica, mai bine sa-ti citeasca poseta sms-urile, decat SRI-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fabiola, zici tu ceva. Fiindca mergem in delegatii frecvent impreuna si adeseori portofelul lui, ochelarii lui sau cheile de la masina poposesc in poseta mea.
auran, teoretic ascunde. Eu am fost pe o terasa ilustra din urbea mea, in miezul verii, full de lume si am vrut sa scot tigarile din poseta, insa odata cu ele a zburat in aer un tampon. Cool, furni!
thehope, in poseta mea sunt si lucruri mai putin utile. De fapt, sincer iti spun ca din poseta mea doar raposata bunica lipseste. E un fel al meu de a face sport. Ma plimb cu ganterele la purtator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Total inutila. Cari in ea o gramada de nimicuri, ai baga intreaga casa in poseta aia. De asta au ajuns sa fie la moda posetele alea mari cit geamantanu si la fel de grele. Arme albe, daca-i scapi cuiva o poseta d-aia peste picior, om il faci, zice ca l-a calcat trenul rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine, Bro! Am doua concluzii: ca esti barbat si ca ti-e frica de femei. Las ca-ti aduc un nunchaku, de ziua ta, cand vin in capitala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Furni, am de mai bine de douazeci de ani asa ceva rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@auran-ma bucur sa aud asta din partea unei femei.Mai sa fie...cum vine femeia pregatita la intalnire... laughing
Stii la ce ma gandesc acum? Ca abia astept sa te...intalnesc.Vei avea si posetuta cu tine, nu? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine, mihaela. tu de solidaritatea femeilor n-ai auzit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@auran-dar mai exista si varianta sa vin eu in Bucuresti. laughing