| jaquelineee a întrebat:

Pot fi insarcinata chiar daca mi-a venit menstruatia de doua ori regulat?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Categoric că nu.
Acea zisă menstră nu este la fel, este mai slabă cantitativ, durerile de sâni sunt prezente în situația în care s-a instalat o sarcină.
Pentru liniștea ta poți face un test de sarcină. Îl cumperi de la farmacie.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| Nişka a răspuns:

In nici un caz, daca ai fi insarcinata nu ti'ar mai fi venit menstruatiawinking

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

se poate sa ai menstruatie peste sarcina, eu am avut 2 luni peste sarcina, nu am avut nici nici sintome de voma, iar cind am mers la un ecograf sa constatat ca sint insarcinata in 3luni si doua saptamini, iti voi lasa un link sa citesti un pic despre menstratia peste sarcina http://www.healthy.ro/articol/Sarcina/5766/Menstruatia-peste-sarcina.html iti voi lasa si un link pe un forum sa vezi ce spun unele femei care au patit asa ceva. http://www.ro-mamma.com/subiecte/menstruatie-peste-sarcina

| versavia a răspuns:

In nici un caz, daca esti insarcinata nu-ti vine, dar sa fi mai sigura poti sa-ti faci un test de sarcina.