| antonia503 a întrebat:

Pot intra la buget fără meditații?
Sunt clasa a 12-a și mai toți colegii mei fac meditații, fie pentru admitere, fie doar pentru bac. Eu vreau să dau la facultatea de psihologie, unde e admitere, dar mă gândeam că aș putea învața singură, la fel și la celelalte, adică română și istorie. Dar când îi văd pe toți că fac pregătiri, parcă încep să mă gândesc dacă pot să mă descurc singură sau ar trebui să mă apuc și eu de meditații.
Ce credeți? Aș reuși și fără?

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Legat de prima intrebare, desigur ca poti. Depinde si cat de grea este facultatea la care vrei sa intrii. Plus ca daca dai admitere si acolo, nu stiu daca este exact ca la bac. Dar cum am zis, difera de la facultate la facultate.

La a doua parte, poti sa reusesti si fara. Gandeste-te ca esti singura pe lume, nu mai exista nimeni in jurul tau care sa faca meditatii. Dar ai avea sansa sa faci. Atunci, ai mai face? Din punct de vedere al celorlalte persoane care nu fac. Eu zic ca nu happy (bine... partea cu singura pe lume este mult spus, dar asta asa ca referire)

Dar daca ai posibilitatea sa faci meditatii si nu esti chiar sigura pe tine (fara sa te legi de colegi) atunci faci, nu strica. Acum, cum am spus. Depinde si de tine. Uneori este bine sa intrebi neintelegerile pe care le ai. De ce este asa? Daca era altfel? Cineva care sa iti raspunda la orice intrebare pe care o ai despre aceste subiecte, ar fi bine venit/a. Daca profesorii pe care ii ai nu iti raspund in timp util sau consideri ca ar trebui sa inveti mai mult si nu poti singura, atunci poti incerca si cu meditatii.

Mai mult de atat, nu prea avem cu ce sa te ajutam. Sau cel putin eu. Dar de putut, poti si asa o sa se si intample. O sa intrii la buget oricum, sunt sigur de asta, iti tin pumnii.

Multa bafta si o zi placuta in continuare! ^^