| antonia503 a întrebat:

Pot intra la buget fără meditații?
Sunt clasa a 12-a și mai toți colegii mei fac meditații, fie pentru admitere, fie doar pentru bac. Eu vreau să dau la facultatea de psihologie, unde se dă examen de admitere, dar mă gândeam că aș putea învața singură, la fel și la celelalte pentru bac, adică română și istorie. Dar când îi văd pe toți că fac pregătiri, parcă încep să mă gândesc dacă pot să mă descurc singură sau ar trebui să mă apuc și eu de meditații.
Ce credeți? Aș reuși și fără?

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Aia mai... putin inteligenti fac meditatii. Poti sa iei 10 in bac fara meditatii, poti sa intri la buget fara meditatii, stai calm/a.

| MambaLee a răspuns:

Cu siguranta ca poti si fara meditatii. Doar fii perseverenta si mergi in linie dreapta, fara sa te abati si cu siguranta ca vei reusi. Meditatiile acestea sunt acum un fel de compensare a ceea ce profesorii nu reusesc sa faca ce ar trebui sa faca (adica sa predea un rahat de materie). Romana nu este grea, Matematica, la fel, daca te descurci si lucrezi singura si esti constiincioasa si asa mai departe. Da-i bataie si fii printre cei care reusesc si fara meditatii. happy