| Lareas a întrebat:

Pot obține credit la card avantaj cu buletinul expirat?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!
Practic nu mai poti face nimic cu un buletin expirat, fiind un document inutil la acest moment.

| Lareas explică (pentru Violleta2022):

Ma rog de proprietarul casei sa mi-l facă de ani și nu vrea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lareas):

Cum adica nu vrea?
Tu stai ilegal acolo?
Buletinul i-l reinoiesti singur, la 18 ani si unul din parinti vine cu tine sa te ia in spatiul de locuit.
daca stai cu chirie, atunci iei contractul d einchiriere la Politie.
Nu poti trai fara buletin, ca ai nevoie peste tot de el: la doctor, la calatorit, la banca, la angajare samd.

| Lareas explică (pentru Violleta2022):

I-am spus de ani și ma tot amână

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lareas):

Te duci la Politie si -i faci reclamatie, fiindca tu practic nu ai cum sa supravietuiesti cu singurul act legal expirat, fiindca nu existi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți face nimic cu buletinul expirat

| Madaxo97 a răspuns:

Nu se poate

| Lareas explică:

Ma rog de proprietarul casei sa mi-l facă și nu vrea

| suntserios a răspuns (pentru Lareas):

Si in ce relatii esti cu proprietarul casei? Roga pe alt cunoscut / ruda sa te ia in spatiu ca nu il costa nimic si iti rezolvi problema cu actele