| SucDăMere a întrebat:

Poți chema persoane din afara căminului care nu sunt la facultate, la petrecerile de camin?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti! Fiindca exista portar la fiecare camin care te legimiteaza si nu te poate primi in camin.
Partea faina este ca nu poti intra nici macar tu in caminul studentesc, odata ce nu esti student.

| SucDăMere explică (pentru Violleta2022):

Pai și în vizita cum mai mergi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru SucDăMere):

In caminele studentesti NU mergi in vizite!
Vizitele se opresc la usa caminului ori te intlanesti cu studentul respectiv la tine acasa, ori in oras.
Asa ar putea intra orice golan, betiv, drogat sau hot in camin de aceea nu este permis intratul persoanelor straine, pentru protectia celorlalti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de cămine. O dată treceam printre căminele studențești din Hașdeu. Nu știu precis dacă era un cămin exclusiv de studenți străini, asta poate că explică. Ziua 1 la ora 12, cu fereastra deschisă. sirtaki, zorba, dansau într-o camera de se cutremura blocul. Ziua 2 pe la ora 12, tot pe acolo am trecut cu treabă. Cutremurul grecesc continua în aceeași. Dar altfel și peste tot, în cămin intră numai locatarii, iar eventualii vizitatori, ( nu petrecere) sunt admiși rareori.

| LPCTSTR a răspuns:

In contract scrie ca petrecerile sunt interzise, deci nu poti chema si sa te astepti sa nu fii tras la raspundere. Iar in ceea ce priveste persoanele din afara caminului, au o perioada maxima de stat pe timpul zilei, iar ca sa intre in camin, zice regulamentul, trebuie sa lase buletinul la portar.
Acum am stat si eu un an la camin si mare parte din reguli nu se aplica, pentru ca portarilor nu le pasa; insa problema e alta cand iti aduci aminte ca stai in camera cu altii, si mai ai inca destui pe palier, iar la cate petreceri s-au dat, de fiecare data a fost un student care sa urle ca vrea liniste.

| TheGentleman a răspuns:

Dacă te înțelegi cu portarul, de ce nu?

Îi dai și ciubuc dacă trebuie și se rezolvă