| anonim_4396 a întrebat:

Poti plagia o opera fara sa cunosti opera?

3 răspunsuri:
| TeodorescuAndrei a răspuns:

Știi ce inseamnă a plagia? Inseamnă să folosești munca altuia ( de exemplu o carte, un referat, sau o licență ) si să pretinzi că tu ai scris-o deci obligatoriu trebuie să ai habar de opera in sine...

| anonim_4396 explică (pentru TeodorescuAndrei):

Probabil se refera sa scrii acea carte/licenta/referat, intr-un mod aproape identic, fara sa stii asta. raspunsul insa nu e asa simplu, de exemplu nu poti acum sa spui ca ai inventat tu teorema lui pitagora, daca ai dedus-o fara sa stii ca deja exista laughing desi practic tu ai inventat-o

| TeodorescuAndrei a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic da...dar practic nu. Până la urmă teorema lui pitagora nu a fost inventată de un prost. In concluzie trebuie să te ducă puțin mintea altfel orce minte odihnită ar fi inventatori si savanți dar in realitate nu poți fi deștept când trăiești in prostie.