| Plamadeala_Eugen_2002 a întrebat:

Poti pleca in USA cand ai 16 ani in armata americana?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate, esti inca minor sub tutelea legala a parintilor. Apoi, nu ai un liceu terminat, si nici nu poti indeplinii conditiile de emigrare in America, pentru ca, nefiind cetatean american, nu poti sa te inrolezi in aramata americana.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Daca ai bani potio merge la studii dar nici ei nu incorporeaza minori. Mergi la arabi! Aia te primesc.

| R0byZ00r a răspuns:

Nu! Trebuie sa scapi de parinti de la 18 ani, cand esti liber sa faci ce vrei, apoi atunci poti sa te duci in armata americana, ( de la 16 ani poti avea permis), insa iti recomand sa termini liceul si apoi sa iti gasesti o calificare si mai apoi sa te duci ca sa stii ce sa faci.