| Joker3134 a întrebat:

Poti sa fi inginer bun si fara matematica?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata.
ingineria are matematica drept baza.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

O fac de mai bine de 15 ani.
e o meserie solicitanta psihic dar e ceva care iti asumi cand alegi un astfel de domeniu

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

In unele zile e, in altele nu, ca orice alta meserie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde ce intelegi prin bun. Daca ar trebui sa faca un singur lucru pe toata perioada carierei sale, la un moment dat... acel inginer o sa uite din unele lucruri "matematice" daca nu le foloseste, dar el este bun in ceea ce face, nu? Deci asta inseamna ca nu este bun?

Asa ca dupa ce definim cuvantul "bun" o sa continuam cu raspunsurile big grin

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Pai este greu, depinde acum de fiecare post in parte. Din 8 ore lucrez 8 ore sau mai mult, depinde de proiect si ce trebuie facut. Pauza am cand vreau big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns:

A fi inginer presupune sa știi matematica. Că doar n-o sa faci calculele cu google sau cu ajutorul colegilor...