| Tanlejsh a întrebat:

Presedintii umbla non stop cu garda de corp?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut

| Madaxo97 a răspuns:

Da, normal

| LisaJulie a răspuns:

Da! În afara de camerele lor personale

| MistarGoGu a răspuns:

Aproape! Nu doar ei ci TOATA familia *( soție și copii ) dacă au! Doar la toaleta și când dorm NU AU! În fiecare tara exista un serviciu specializat pentru PAZA demnitarilor *( presedinte, prim ministru, presedinte Senat sau Camera Deputaților) - cine are Parlament bicameral
În România este SPP *( Serviciul de Protecție și Paza ) este serviciu de STAT nu firma privata!

| MistarGoGu a răspuns:

Vezi recent cazul din Slovacia cu prim ministrul Fico împușcat de un " dilimac " de aproape si care a scăpat la mustata! Greșeli de amator acolo!

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Da, tocmai în cazuri ca cel al lui Trump, al lui Fico, al lui Shinzo Abe etc (Abe nu a scăpat, din păcate).